Piłkarze GKS Tychy ograli wicelidera z Gdyni
29.09.2020
22:51:00

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 6. kolejki Fortuna 1. Ligi, piłkarze tyskiego GKS wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0.

Faworytem tego starcia był zespół gospodarzy, który rozegrał w tym sezonie cztery spotkania, wszystkie wygrywając. Podopieczni Artura Derbina nie przestraszyli się spadkowicza z ekstraklasy i już w 19. minucie objęli prowadzenie. Łukasz Grzeszczyk zagrał w pole karne, gdzie świetnie wszedł Sebastian Steblecki. Skrzydłowy gości podał do Bartosza Biela, a ten precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Daniela Kajzera.

Druga połowa to druga bramka dla tyszan. W 67. minucie goście mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu główkował w polu karnym Łukasz Sołowiej, ten jednak do bramki nie trafił, ale piłka znalazła się pod nogami Krzysztofa Wołkowicza, który lewą nogą strzelił nie do obrony.

Dzięki temu zwycięstwu GKS Tychy awansował na 6. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, które jest premiowane awansem do fazy play - offs. W następnej kolejce tyszanie zmierzą się z innym spadkowiczem Koroną Kielce.

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:2 (0:1)
Bramki
0:1 Bartosz Biel '19, 0:2 Krzysztof Wołkowicz '67

Arka Kajzer - Kasperkiewicz (84. Danch), Kwiecień, Marcjanik, Marciniak - Deja, Drewniak - Mazek (62. Siemaszko), Letniowski (62. Jankowski), Młyński - Wolsztyński

Tychy Jałocha - Szeliga, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz - Paprzycki, Biegański - Biel, Grzeszczyk (85. Szymura), Steblecki (65. Moneta) - Nowak (77. Kasprzyk)