Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali w Nowym Targu
02.10.2020
21:49:00

Druga porażka hokeistów JKH GKS Jastrzębie w tym sezonie PHL stała się faktem. Jastrzębianie musieli uznać wyższość przeciwników Podhala Nowy Targ.

Gospodarze prowadzili 2:0 już po niespełna czterech minutach spotkania. Najpierw z bliska, bramkarza gości pokonał Emil Svec, a 27 sekund później Bartłomiej Neupauer najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką jastrzębian i podwyższył prowadzenie. Goście mieli wiele szans po stracie dwóch bramek, ale albo nie potrafili ich wykorzystać, albo gospodarzom dopisywało szczęście.

W drugiej tercji Szarotki od razu zaczęły od ataków, ale tym razem to im brakowało szczęścia. Jednak nie na długo. W 26. minucie Michal Vachovec wpisał się na listę strzelców. Trzybramkowe prowadzenie nie trwało długo. W 33. minucie jastrzębianie wykorzystali moment gry w przewadze i kontaktową bramkę strzelił Radosław Sawicki.

Trzecia tercja to już popis gry gości, którzy chcieli jeszcze powalczyć o lepszy wynik. W 56. minucie do bramki gospodarzy trafił ponownie Sawicki. Mimo, że hokeiści JKH mieli jeszcze wiele okazji do zdobycia bramki, to nie udało im się odrobić strat, co oznaczało, że przegrali drugie spotkanie w tym sezonie PHL.

Teraz przed JKH GKS powrót na Jastor, gdzie w niedzielę zagrają z  Comarch Cracovią.

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 Emil Švec - Michal Vachovec (03:18)
2:0 Bartłomiej Neupauer - Alan Łyszczarczyk, Alexander Pettersson (03:45)
3:0 Michal Vachovec - Emil Švec, Kacper Guzik (25:52, 5/4)
3:1 Radosław Sawicki - Marek Hovorka, Mateusz Bryk (32:05, 5/4)
3:2 Radosław Sawicki - Mateusz Bryk (52:06)

Minuty karne: 8-10
Strzały: 26-28
Widzów:750

Podhale: Odrobny (2) – Birziņš, Chaloupka (2); Švec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała; Pettersson, Nepauer, Łyszczarczyk – Sulka, Gajor; Guzik (2), F. Kapica, Ankudinow – Worwa, Słowakiewicz (2), Bochnak.

JKH: Nechvátal – Bryk (2), Klimíček; Urbanowicz, Havorka (4), Sawicki – Horzelski, Jass; Philips, Rác, Kasperlík – Górny, Gimiński; Paś, Wałęga, R. Nalewajka (2) – Matusik, Kostek; Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka (2).