Katowice za murem. Przedszkole z Prawami Dziecka. Bytomski dworzec odnowiony.

dscf0712_120Przebudowa katowickiego Rynku może stać się inspiracją do napisania książki czy nakręcenia filmu. Kolejna odsłona modernizacji głównego placu miasta budzi wiele wątpliwości ze strony mieszkańców. Oto w samym, centrum, nieopodal ulicy Moniuszki, wyrósł ogromny betonowy mur. Katowiczanie nie mają pojęcia dlaczego wielka ściana została ustawiona. Betonowy mur w sercu Katowic zaintrygował także Aleksandrę Gruszczyńską, która postanowiła sprawdzić, po co został wybudowany i czy podoba się mieszkańcom miasta.


 

gwiazdyszeryfaprawdziecka_120W tym roku mija 25 lat od uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji, w Przedszkolu nr 25 im. Misia Uszatka w Tychach wręczono dziś Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka, a laureatów typowały same dzieci. Projekt Unicefu organizowany jest w naszym kraju po raz pierwszy. Przedszkole, rzecz jasna z mikrofonem, odwiedziła nasza reporterka, Joanna Opas.


 

1_120Bytomianie nareszcie doczekali się remontu dworca kolejowego. Dziś uroczyście uruchomiono nową halę dla podróżnych, przedstawiono podziemne przejście i inne efekty remontu. Jednak nadal, ani zewnętrzna elewacja, ani perony nie zostały wyremontowane. Może faktycznie nie od razu Kraków zbudowano, ale okazuje się, że mimo prac remontowych na dworcu wciąż brakuje najważniejszych jego elementów. Całość tej bytomskiej inwestycji jest warta ponad 2 miliony złotych i została przeprowadzona z budżetu PKP SA. Jak wygląda nowa hala dworca kolejowego w Bytomiu, sprawdzał nasz reporter, Szymon Kępka.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice