Zagłębie Sosnowiec przegrało w Bełchatowie
10.10.2020
21:01:00

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec doznali piątej porażki w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Krzysztofa Dębka przegrali z GKS Bełchatów 0:1.

Gola na wagę 3. punktów strzelił w 31. minucie Bartłomiej Eizenchart. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu czerwoną kartką ukarany został Szymon Łapiński. Mimo kilku minut w przewadze piłkarze z Sosnowca nie potrafili doprowadzić do remisu i ponieśli piątą porażkę na zapleczu ekstraklasy.

Po ośmiu kolejkach drużyna Krzysztofa Dębka z 7. punktami plasuje się na 14. miejscu w pierwszoligowej tabeli. W następnej kolejce Zagłębie na Stadionie Ludowym zmierzy się z Resovią.

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec (1:0)

1:0 Bartłomiej Eizenchart, 31 minuta

GKS: Lenarcik - Sierczyński, S. Michalski, Magiera Pawlik - Makuch, W. Gancarczyk (84' Flaszka), Eizenchart (64' Łapiński), Szymorek, Wroński - Zdybowicz (64' Hilbrycht). Trener: Marcin Węglewski.

Zagłębie: Chorążka - Turzyniecki, Duriska, M. Grudziński, Gojny - Szwed (46' Kieca), Oliveira (66' Karbowy), Maia (87' Sangowski), Małecki (74' Antonik) - Mularczyk (66' Pawłowski) - Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek.

Żółte kartki: Pawlik, W. Gancarczyk, Łapiński, Makuch, Michalski - M. Grudziński, Antonik, Karbowy

Czerwona kartka: Szymon Łapiński (88' - (druga żółta kartka).