Powstania w filmie. Beskidzkie nietoperze. Fontanny w Paprocanach.

dsc_0099_120"Franek" to tytuł filmu opowiadającego o Powstaniach Ślaskich. Trwają właśnie zdjęcia do tego obrazu w śląskich miastach. Ostatecznie, ten krótki metraż trafi do powstającego Muzeum Powstań Śląskich. Tam będzie częścią nowoczesnej multimedialnej wystawy. Na planie filmowym w Świętochłowicach był Łukasz Kałuża.


 

Chiropterologia, to nauka o nietoperzach. My jednak, nie naukowo, zajmiemy się teraz beskidzkimi, latającymi ssakami. Niezwykła atrakcja czeka na turystów wybierających się do Brennej. Już teraz, w gimnazjum w Brennej można zobaczyć i usłyszeć nietoperze, które zadomowiły się na strychu szkoły. Wybrał się tam także nasz reporter, Andrzej Ochodek ...i to w dzień.


 

fontannytychy_baronpano_120Od lat tyski Ośrodek Wypoczynkowy "Paprocany" przechodzi metamorfozę. Obecnie jest to wizytówka miasta, która przyciąga mieszkańców także okolicznych miejscowości. Sezon letni oficjalnie rozpoczęty, niestety od lat w Jeziorze Paprocańskim pojawiają się glony – sinice, które kąpiel uniemożliwiają. W poprzednich latach Miasto Tychy rokrocznie przegrywało walkę z nimi. W tym sezonie ma być inaczej – na jeziorze pojawiły się cztery fontanny, które oprócz tego, że ładnie wyglądają, mają również pomóc w walce z uciążliwymi glonami. Na tę inwestycję miasto wydało ponad 276 tysięcy złotych. Co o nowej inwestycji sądzą tyszanie, sprawdzała nasza reporterka Agnieszka Baron.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice