Hokeiści Zagłębia przegrali z Podhalem
19.10.2020
14:23:00

Mimo wielu szans w spotkaniu z Podhalem, hokeiści Zagłębia Sosnowiec musieli uznać wyższość gości z Nowego Targu i przegrali 3:5.

Początek meczu należał do gości, a tak na prawdę do Michała Czernika. Bramkarz Zagłębia obronił wiele strzałów hokeistów Podhala i to w dużej mierze dzięki niemu sosnowiczanie pozostawali w grze, a po chwili wyszli nawet na prowadzenie. Pierwszy w tym starciu na listę strzelców wpisał się Tomasz Kozłowski. Zaraz po otworzeniu wyniku Zagłębie powinno podwyższyć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jewgienij Nikiforow.

Druga tercja była bardzo wyrównana. Mateusz Bepierszcz dał chwilowy remis gościom, którzy już po minucie prowadzili w Sosnowcu. Pięknym golem popisał się Alexander Petersson, który krążkiem trafił w samo okienko bramki. Goście jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia, gdyż już w 32. minucie Rusłan Baszyrow. Rosyjski napastnik wjechał z krążkiem do tercji Podhala i szybkim strzałem pokonał Pawła Bizuba. Krążek zanim wpadł do bramki odbił się jeszcze od słupka i ciała zawodnika z Nowego Targu.

Trzecia tercja tak jak poprzednia była wyrównanym starciem, ale tylko na samym początku. Za sprawą Mateusza Bepierszcza nowotarżanie szybko objęli prowadzenie. Miejscowi się nie poddawali i mierzony strzał Dominika Nahunko znalazł się w siatce bramki Bizuba. I to na tyle jeśli chodzi o hokeistów ze Stadionu Zimowego. Od stanu 3:3 na tafli w Sosnowcu rządzili już tylko goście, a gole Kacpra Guzika i Mateusza Bapierszcza dały zwycięstwo zawodnikom Podhala.

Zagłębie Sosnowiec - KH Tauron Podhale Nowy Targ 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

1:0 - Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski (14:57)

1:1 - Mateusz Bepierszcz - Petr Chaloupka, Michal Vachovec (28:26, 5/3)

1:2 - Alexander Petersson - Bartłomiej Neupauer, Alan Łyszczarczyk (29:10, 5/4)

2:2 - Rusłan Baszyrow - Armen Khoperia (31:30)

2:3 - Mateusz Bepierszcz - Michal Vachovec, Emil Švec (41:06)

3:3 - Dominik Nahunko - Michał Naróg, Jewgienij Nikiforow (41:52, 4/3)

3:4 - Kacper Guzik - Adrian Gajor (48:36)

3:5 - Mateusz Bepierszcz - Emil Švec, Michal Vachovec (59:00)