19 trójek i pierwsza wygrana koszykarzy GTK Gliwice na wyjeździe
24.10.2020
22:03:00

Koszykarze GTK Gliwice rozegrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i wygrali po raz pierwszy na wyjeździe. Trefl Sopot pokonali różnicą 30 punktów.

W zespole Matthiasa Zollnera praktycznie od pierwszych minut funkcjonował każdy element koszykarskiego fachu. Goście już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie sporą zaliczkę, ale nie przyszło to łatwo. Gdy gliwiczanie prowadzili 10:4 miejscowi koszykarze zaczęli grać skutecznie. Chociaż przyjezdni trafiali, to Trefl także odpowiadał i w pewnym momencie do GTK tracił tylko 3 oczka (14:17). Od tego momentu nastąpił jednak prawdziwy koncert w wykonaniu gliwiczan. Sygnał do ataku dał Henderson, który bez zastanowienia oddawał kolejne rzuty zza linii 6,75 m. Dołączył do niego Jordon Varnado, który dodał akcję 2+1. Warto również wspomnieć o powracającym po kontuzji Kacprze Radwańskim, który po przechwycie w szybkim tempie pomknął na kosz rywala. Nie zabrakło też popisowej akcji Łukasza Diduszki, który zebrał w ataku i dobił rzut kolegi. Serial punktowy (17:0) zakończył Gołębiowski, który na początku drugiej kwarty wbił się pod kosz (14:34).

Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, ale gliwiczanie też punktowali. Chociaż miejscowi wygrali tę odsłonę dwoma punktami, to było to za mało, aby myśleć poważnie zmniejszeniu przewagi. Podobnie wyglądało to w drugiej połowie, gdzie już dwie kwarty pewnie wygrali goście. GTK Gliwice wypunktował rywali przede wszystkim skuteczną grą z dystansu. Gliwiczanie rzucili aż 19 trójek, dodając do tego niezłą grę w obronie i wygrali pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie.

Trefl Sopot - GTK Gliwice 80:110 (14:32, 31:29, 14:22, 21:27)

Trefl: Łukasz Kolenda 14 (2x3), Karol Gruszecki 11 (1x3), Michał Kolenda 14 (4x3), Paweł Leończyk 6, Dominik Olejniczak 8 - Tyson Jay Haws 9 (1x3), Martynas Paliukenas 8 (1x3), Witalij Kowalenko 4, Darious Moten 3 (1x3), Daniel Ziółkowski 3 (1x3), Patryk Pułkotycki, Sebastian Rompa. Trener Marcin Stefański.

GTK: Joshua Perkins 18 (3x3), Terry Henderson 27 (6x3), Daniel Gołębiowski 12 (1x3), Jordon Varnado 33 (8x3), MJ Rhett 11 - Łukasz Diduszko 5 (1x3), Kacper Radwański 2, Mateusz Szlachetka 2, Stanisław Heliński, Bartosz Majewski, Szymon Wąsik. Trener Matthias Zollner.

Autor: Piotr Muszalski/pm/rs/