Niezwykle kolorowo zrobiło się dziś na chorzowskim rynku

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Niezwykle kolorowo zrobiło się dziś na chorzowskim rynku, a to za sprawą targu kwiatowego. 

Targ kwiatowy zorganizowało dziś miasto Chorzów na tamtejszym rynku. Lokalni przedsiębiorcy mogli bezpłatnie wystawić swoje stoiska i sprzedać kwiaty, które nie znalazły nabywców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okolicach Wszystkich Świętych. Na targ wybrała się nasza reporterka, Joanna Opas.


 

Mieszkańcy chwalą inicjatywę i doceniają wsparcie, jakie dzięki temu mają handlujący. Jak mówi Katarzyna Hohuł z chorzowskiego magistratu, to nie jedyne wsparcie oferowane przez miasto. Prezydent postanowił o wsparciu finansowym. Każdy producent kwiatów może liczyć na 5 tysięcy złotych wsparcia, natomiast sprzedawca do 3 tysięcy złotych. Wszystkie informacje i wnioski można znaleźć na stronie internetowej chorzow.eu. Wnioski o finansowe wsparcie chorzowscy producenci i sprzedawcy kwiatów mogą składać tylko do jutra.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl