JKH GKS Jastrzębie wrócił na pozycję wicelidera PLH
10.11.2020
21:46:00

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, w zaległym meczu 11. kolejki PHL, rozbili gdańskiego Stoczniowca 6:0 i powrócili na fotel wicelidera.

Po przerwie reprezentacyjnej hokej powrócił na jastrzębski Jastor. Od pierwszego gwizdka ton wydarzeniom na tafli nadawali miejscowi hokeiści. Dużo pracy miał Wiktor Soliński, ale bramkarz ekipy gości skapitulował w tej tercji tylko dwa razy. A zgodnie z przepisami tylko raz, gdyż sędziowie już na samym początku nie uznali bramki, dopatrując się u jastrzębian zbyt wysokiego zagrania kijem. 19 - letni golkiper Stoczniowca został pokonany dopiero w 17. minucie, gdy to strzałem pod poprzeczkę popisał się Radosław Sawicki.

Już na samym początku drugiej tercji Martin Horavka podwyższył na 2:0. Potem druga odsłona przebiegała w dość wyrównanym tempie, obie drużyny miały szanse na strzelenie bramki, ale albo zawodziła skuteczność, albo dobrze radzili sobie bramkarze. Choć błąd popełnił Patrik Nechvátal lekceważąc przeciwników gdy jego zespół był w przewadze. Golkiper jastrzębian naprawił jednak swój błąd, ale do zdobycia bramki przez zespół przyjezdnych nie wiele brakowało.

W trzeciej tercji hokeiści JKH w końcu poprawili swoją skuteczność i zaczęli seryjnie trafiać do bramki gości. Najpierw indywidualną akcją popisał się Łukasz Nalewajka. Po tej bramce zespół Stoczniowca kompletnie się posypał o czym świadczy fakt, iż gdańszczanie stracili kolejne dwie bramki grając w przewadze. Najpierw do bramki gości trafił Roman Rác, a niespełna dwie minuty później Mateusz Bryk strzelił na 5:0. Na trzy minuty przed końcem wynik ustalił Marcin Horzelski.

JKH GKS Jastrzębie – GKH Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

1:0 – Radosław Sawicki – Maciej Urbanowicz, Marek Hovorka (16:43),

2:0 – Marek Hovorka – Maciej Urbanowicz, Roman Rác (21:07),

3:0 – Łukasz Nalewajka – Maciej Urbanowicz, Kamil Górny (47:14),

4:0 – Roman Rác – Martin Kasperlík (53:54, 4/5),

5:0 – Mateusz Bryk – Roman Rác, Kamil Górny (55:02, 4/5),

6:0 – Marcin Horzelski – Kamil Wróbel, Maciej Urbanowicz (57:01).

Minuty karne: 10-16 (w tym 2 minuty kary technicznej za nadmierną liczbę graczy na lodzie).

Strzały: 50-17.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (Marek) – Bryk, Górny; Sawicki, Rác (2), Kasperlík (2) – Klimíček, Kostek; Urbanowicz, Hovorka (2), Phillips (4) – Jass, Horzelski; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Matusik, Gimiński; Pelaczyk, Wróbel, Sołtys. Trener: Róbert Kaláber.

GKH Stoczniowiec Gdańsk: Soliński (Kieler) – Mateusz Rompkowski (4), Wala (2); Vítek, Mocarski, Michał Rybak – Lehmann (2), Leśniak; Zając, Pesta, Wołoszyk – Liśkiewicz (2), Maciejewski; Michał Rybak, Stasiewicz (2), Bandarenka – Żurauski (2), Niedźwiecki; Drąg, Strużyk, Sadowski. Trener: Krzysztof Lehmann.