Dziki podchodzą do domów i osiedli

Jesień w pełni, zima coraz bliżej - w tym czasie mało kogo już dziwi widok dzikich zwierząt podchodzących do naszych domów i osiedli. O ile jednak sarna czy też lis są raczej miłym widokiem, to już niestety nie można tego samego powiedzieć o dzikach. A tych wydaje się być z roku na rok coraz więcej i nic dziwnego, że taka wataha budzi niepokój, bo zwierzęta te potrafią być niebezpieczne, a do tego powodują szkody. Z tym problemem borykają się także mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Na jednym z posiedzeń Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zgłosił potrzebę doprecyzowania kwestii prawnych związanych z odstrzałem dzików, bezpośrednio do ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. Jakie działania w sprawie dzików podejmuje samorząd oraz koła łowieckie sprawdził nasz reporter Wojciech Kocjan.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl