Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrali mecz "za 4 punkty"
20.11.2020
11:23:00

Aż 6. zawodników dąbrowskiego MKS - u zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową przeciwka Polpharmie Starogard Gdański. To przełożyło się na niezwykle cenne zwycięstwo dla układu dolnej tabeli PLK.

Choć niemal przez całe spotkanie dużą przewagę pod koszem miał Joe Furstinger, który w sumie w całym spotkaniu zdobył 28 punktów, to było za mało na niezwykle zespołową grę gości. Spotkanie od pierwszego gwizdka było ofensywnym widowiskiem, długo drużyny wymieniały się ciosami, ale koniec końców to dąbrowianie schodzili na pierwszą przerwę z siedmiopunktową zaliczką. Warto odnotować, że na parkiecie jeszcze w pierwszej kwarcie pojawił się nowy nabytek MKS - u Milivoje Mijović, który zaraz po pojawieniu się na boisku zdobył swoje pierwsze punkty. Świetnie na początku spotkania radził sobie Lee Moore, który do pewnego momentu mógł pochwalić się 100% skutecznością. W drugiej kwarcie goście dołożyli do świetnej gry skuteczność zza łuku, a i na tablicach radzili sobie coraz lepiej. Jedynym minusem gry dąbrowian był brak pomysłów na zatrzymanie Furstingera, ale on sam nie wiele mógł wskórać.

Druga połowa była bardzo wyrównana. W trzeciej kwarcie przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę nad Farmaceutami. Ci zerwali się w ostatniej odsłonie i potrafili dogonić rywali na różnicę 5. oczek. Podopieczni Alessandro Magro odpowiedzieli ośmiopunktową serią co praktycznie przesądziło o ich wygranej. W końcówce Polpharma jeszcze raz rzuciła się do odrabiania strat, w poczynania dąbrowian wdarła się nerwowość. Lecz całą sytuację uspokoił nowy nabytek MKS - u. Mijović trafił za trzy punkty na cztery sekundy przed końcem i cenna wygrana drużyny z Zagłębia stała się faktem.

Polpharma Starogard Gdański – MKS Dąbrowa Górnicza 91:99 (24:31, 22:22, 19:21, 26:25)

Polpharma Starogard Gdański: Joe Furstinger 28, Trevon Allen 15, Steven Haney 13, Peter Olisemeka 10, James Washington 9, Jacek Jarecki 9, Sebastian Kowalczyk 7, Grzegorz Surmacz 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Michał Nowakowski 19, Vytenis Čižauskas 17, Elijah Wilson 15, Milivoje Mijović 15, Lee Moore 14, Andy Mazurczak 14, Jakub Motylewski 5, Marek Piechowicz 0, Michał Kroczak 0