Samorządy wspierają branżę gastronomiczną

Samorządy wspierają branżę gastronomiczną. Odkąd wprowadzono ograniczenia działalności kawiarni, barów i restauracji, serwować można tylko dania na wynos.

W Katowicach powstał Pakiet Przedsiębiorcy, który zwalnia z czynszów w miejskich lokalach. Zwolnienie lub obniżki czynszów oferują także Tychy. Dotyczy to przedsiębiorstw, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z COVID-19. W Chorzowie powstała specjalna lista, dzięki której szybko i łatwo znaleźć można oferty z jedzeniem na dowóz. - Można ją znaleźć na naszej stronie - mówi Kamil Nowak z chorzowskiego Urzędu Miasta. 


 

Podobne listy tworzą Rybnik i Dąbrowa Górnicza. Sosnowiec organizuje akcję Sosno wspiera Gastro. Przedsiębiorcy mogą zgłosić się do urzędu, by zostać dopisanym do listy. 

W Wiśle we wsparcie lokalnej gastronomii zaangażował się burmistrz Tomasz Bujok, który opublikował w internecie specjalny spot. Na portalach społecznościowych również znajdziemy pełną listę restauracji oferujących jedzenie na wynos i na dowóz.

Autor: Łukasz Szwej/ml/


Wiadomości regionalne