Obostrzenia rządu. Zaniepokojenie w branży turystycznej.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Ogłoszona w sobotę przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzja w sprawie zmiany terminu ferii zimowych wywołała w Beskidach zaniepokojenie o los branży turystycznej. 

Właściciele hoteli, pensjonatów, lokali gastronomicznych i ośrodków narciarskich liczą na skonkretyzowanie zasad w tym zakresie. Liczą na to także samorządowcy. Odbyła się wideokonferencja włodarzy gmin Beskidzkiej Piątki w sprawie zapowiedzianych obostrzeń dotyczących sezonu zimowego w Polsce. Po tym spotkaniu przystąpiono do prac nad wspólnym stanowiskiem miejscowości w tej sprawie. Z ostatnich informacji rządowych wynika, że sprawa sezonu narciarskiego będzie przedmiotem analiz i być może będą pozytywne dla branży rozstrzygnięcia. Do Beskidzkiej Piątki należą Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła. Nasz reporter Andrzej Ochodek badał nastroje w Beskidach.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice