Decyzja o częściowym odmrożeniu branży narciarskiej

Decyzję o częściowym odmrożeniu branży narciarskiej na sezon zimowy komentują nie tylko przedstawiciele ośrodków narciarskich, ale też samorządowcy.

Większość z nich uważa, że to krok w dobrym kierunku, ale nie ratuje sytuacji całej branży turystycznej.

Nasz reporter odwiedził jeden z większych ośrodków narciarskich w Wiśle, by dowiedzieć się, jak w praktyce wyglądać będzie stosowanie nie do końca jeszcze sprecyzowanych przepisów.


Jak zapowiedział na naszej antenie bielski poseł Przemysław Drabek z Prawa i Sprawiedliwości, przedsiębiorcy, którzy ucierpią w wyniku ograniczeń w zimowe ferie, otrzymają pomoc państwa. Dotyczy to szczególnie branży hotelarskiej i gastronomicznej, ale także właścicieli i gestorów wyciągów narciarskich.


Autor: Andrzej Ochodek /pg/


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl