MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Gdyni
04.12.2020
11:35:00

Mimo, że koszykarze MKS - u Dąbrowa Górnicza jeszcze w drugiej kwarcie prowadzili 16. punktami, to nie zdołali utrzymać prowadzenia i przegrali w Gdyni z Asseco Arką.

Udane wejście do drużyny zaliczył M.J. Rhett, który w I kwarcie zdobył 4 punkty, ale główną postacią gości był Lee Moore. Amerykanin co prawda rzucił tylko 2 punkty w pierwszej kwarcie, ale świetnie rozdawał piłki dzięki czemu dąbrowianie wygrali pierwszą kwartę. Drugą partię lepiej zaczęli gospodarze, ale na 4 zdobyte punkty natychmiast odpowiedział MKS. Gdynianie popełniali łatwe straty i nie potrafili zatrzymać Lee Moore’a wraz z M.J. Rhettem, którzy we dwójkę zanotowali serię 9:0. Goście wyjątkowo dobrze jak na siebie prezentowali się w rzutach z dystansu i trafili 7 z 14 prób, co było jedną z kluczowych statystyk, która pozwoliła osiągnąć szesnastopunktowe prowadzenie, czyli najwyższe dla MKS - u w tym sezonie. Odpowiedź Asseco Arki była jednak natychmiastowa. W zaledwie 3 minuty koszykarze Przemysława Frasunkiewicza zanotowali serię 14:4. Ostatnie słowo pierwszej połowy należało jednak do Elijaha Wilsona, który wejściem pod kosz zdobył punkty równo z końcową syreną.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji 2+1 Lee Moore’a, który dzięki zdobyciu punktów bardzo szybko zanotował double - double. I wtedy w grze gości coś się zacięło. Gospodarze zaczęli dominować, a MKS był na parkiecie zagubiony i bezradny, zarówno w ataku, jak i w obronie. Asseco Arka nakręcał się każdą kolejną akcją, a strata została definitywnie odrobiona po trzech celnych rzutach z dystansu Filipa Dylewicza. Dzięki świetnej grze miejscowi mogli z nadziejami wchodzić w decydującą kwartę spotkania. W tej parkiecie zaczął rządzić chaos, niedokładność i gra w obronie, czego efektem były aż 2:30 minuty bez jakichkolwiek punktów. Rzutową niemoc przełamał rzutem za 3 Bartłomiej Wołoszyn, czym wyprowadził gości na dwucyfrowe prowadzenie, a gdynianie kontrolowali wynik do samego końca. Kluczowy w drugiej połowie był brak skuteczności MKS-u w rzutach z dystansu, bowiem dąbrowianie trafili zaledwie 1 z 12 rzutów.

Asseco Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 85:76 (15:23, 23:23, 31:17, 16:13)

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 19, Mikołaj Witliński 18 (11 zb), Filip Dylewicz 16, Mateusz Kaszowski 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Wojciech Czerlonko 4, Adam Hrycaniuk 4, Marcin Malczyk 3, Maciej Pluta 0, Marcin Kowalczyk 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 18, M. J. Rhett 17, Lee Moore 16 (16 ast), Marek Piechowicz 8, Milivoje Mijović 8, Andy Mazurczak 6, Konrad Dawdo 3, Jakub Motylewski 0, Michał Nowakowski 0, Michał Kroczak 0.

Autor: Piotr Muszalski/pm/mksdabrowagornicza/