Siatkarki BKS - u odwrócił losy meczu i wygrały z łódzkim ŁKS - em
07.12.2020
10:24:00

Siatkarki BKS - u BOSTIK Bielsko-Biała i ŁKS -  Commercecon Łódź stworzyły trzygodzinne widowisko. Chociaż bielszczanki przegrywały już w setach 0:2, potrafiły odwrócić losy meczu i go wygrać.

Dwa pierwsze sety padły łupem łodzianek. Nie to, żeby znacznie przeważały nad gospodyniami, bo mecz był bardzo wyrównany. Po prostu w pierwszym secie zawodniczki ŁKS - zachowały więcej zimnej krwi w grze na przewagi, a w drugim w pewnym momencie seta wypracowały sobie przewagę, która pozwoliła im wygrać drugiego seta z rzędu. Bielszczankom pozostała gra o doprowadzenie do tie - breaka.

Słabsza partia dodała podopiecznym Bartłomieja Piekarczyka naprawdę sporo animuszu, gdyż po mocnym ataku Aleksandry Kazały na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:0, a w kolejnych minutach BKS BOSTIK tylko kontynuował swoją dobrą passę. Świetną formą w ataku imponowały  Gabriela Orvosova i Weronika Szlagowska i gdy wydawało się, że w tej partii nic już złego gospodyniom się nie wydarzy, od stanu 18:14 łodzianki,  dzięki skutecznym blokom oraz efektownej kiwce Bongaerts, doprowadziły do wyrównania 20:20. Końcówka należała już jednak do zawodniczek z Bielska-Białej, które również zaimponowały szczelnie stawianym blokiem, a jeden z nich przypieczętował wygranego seta do 21.

Takim samym wynikiem zakończyła się również czwarta partia, której przebieg śmiało można porównać z poprzednim setem. Mimo początkowej przewagi, wypracowanej choćby dzięki dobrej skuteczności w ataku, i tym razem rywalki bielskiej drużyny doprowadziły do wyrównania oraz bardzo ciekawie zapowiadającej się końcówki. Od stanu 21:21, gdy trener Bartłomiej Piekarczyk postanowił wziąć czas, jego podopieczne nie oddały już przeciwniczkom ani jednego punktu. Błąd czterech odbić oraz autowy atak Aleksandry Wójcik wymiernie przyczyniły się do tego, że o zwycięstwie w tym zaciętym meczu miał zadecydować piąty set.

W nim w ataku oraz w polu serwisowym mocno zaimponowała Katarzyna Zaroślińska - Król, bo między innymi dzięki jej celnym uderzeniom ŁKS prowadził przy zmianie stron 8:5. BKS BOSTIK szybko jednak odrobił te straty za sprawą dwóch efektownych bloków, a następnie na parkiecie obserwowaliśmy prawdziwą wojnę nerwów, podczas której żadna ze stron nie mogła początkowo przejąć dominacji nad boiskowymi wydarzeniami. Po dobrej akcji Szlagowskiej oraz kolejnym postawionym przez bielszczanki bloku, to zawodniczki drużyny trenera Piekarczyka doprowadziły do upragnionej pierwszej piłki meczowej. Ostatecznie gospodynie, za sprawą celnego ataku Aleksandry Kazały z lewego skrzydła, wykorzystały swojego drugiego meczbola i w świetnym stylu odwróciły losy rywalizacji z ŁKS-em Commercecon Łódź.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (27:29, 18:25, 25:21, 25:21, 15:13)

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Gajewska, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Witowska, Dąbrowska, Szczygłowska (libero).

ŁKS: Wójcik, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Kalandadze, Saad (libero) oraz Lazović, Pacak, Pasznik, Wawrzyńczyk.

Autor: Piotr Muszalski/bks/pm/