Ekspert radzi: Włosy i czapka

Wiatr, mróz i nagłe zmiany temperatury - to warunki, które niszcząco wpływają na kondycję naszych włosów. Ich stan pogorszają dodatkowo źle dobrane kosmetyki a nawet źle dobrane nakrycie głowy. 

Co zatem wybierać i jak chronić włosy? Podpowiada nasz dzisiejszy ekspert - fryzjerka i właścicielka salonu fryzjerskiego w Katowicach Olga Pecka. Na rozmowę zaprasza Marta Dobrowolska.


 

W okresie zimowym to głowa staje się naszą piętą Achillesa. To, że nie posiada izolacyjnej warstwy tkanki tłuszczowej, sprawia że jest bardzo wrażliwa na niskie temperatury. Przed utratą ciepła ochronić nas może dobrze dobrana czapka. Podpowiadamy jaką wybrać, aby nie tylko zapewnić sobie ciepło, ale też nie zepsuć fryzury. 


 

Tym razem nie "czapki z głów", a właśnie na głowy. Choć przedtem warto je wypłukać w płynie do płukania, żeby uniknąć elektryzowania się włosów. A jeśli chcemy uniknąć łupieżu - to radzimy ocet. Taka płukanka działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Autor: M. Dobrowolska/ml/Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.