Hokeiści Zagłębia bez przełamania. Pewna wygrana Ciarko STS Sanok
11.12.2020
23:11:00

Już w pierwszej tercji sanoczanie przesądzili o własnym zwycięstwie. W dwóch kolejnych hokeiści z Sosnowca próbowali nawiązać walkę, ale to nie wystarczyło do odwrócenia losów spotkania.

Gościom nie pomogły ostatnie transfery, które miały wzmocnić zespół ze Stadionu Zimowego. Już pierwsza tercja pokazała, że za wcześnie aby mówić o udanych wzmocnieniach Zagłębia. Sosnowiczanie po pierwszych 20. minutach przegrywali już 0:3. Kontakt złapali za sprawą Rusłana Baszyrowa, ale Jesperi Viikilä wybił im z głowy nadzieje na dobry rezultat. W trzeciej tercji gospodarze dobili przeciwnika i zbliżyli się do fazy play - offs. Była to 20. porażka Zagłębia Sosnowiec w tym sezonie PHL.

Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

1:0 Eetu Elo - Riku Sihvonen (08:58)
2:0 Mateusz Wilusz - Maciej Bielec - Kamil Olearczyk (18:00, 5/4)
3:0 Maciej Witan - Karol Biłas (19:18)
3:1 Rusłan Baszyrow - Imants Ļeščovs (25:21)
4:1 Jesperi Viikilä - Eetu Elo, Riku Sihvonen (37:36)
4:2 Rusłan Baszyrow - Jewgienij Nikiforow (44:43, 5/4)
5:2 Jesperi Viikilä - Riku Sihvonen, Jakub Bukowski (49:29, 5/4)
6:2 Eetu Elo - Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (50:44, 5/3)