Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki z pierwszym miejscem w konkursie

Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie: Marek Kwosek, Mateusz Zmuda, Szymon Rafałowski, Patryk Kwaśniok, Tomasz Kawalec oraz Łukasz Skrzyszewski pod okiem opiekuna Donata Dubiela skonstruowali mini-satelitę, która w lipcu tego roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2020. 

Za projekt "AGO-Knurów-1" młodzi pasjonaci otrzymali także nagrodę Ministra Cyfryzacji, którą w imieniu rządu wręczył im dziś w knurowskim ratuszu poseł Jarosław Gonciarz.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl