Zwycięstwo Aluronu CMC Warty Zawiercie w Suwałkach bez straty seta
18.12.2020
23:52:00

Siatkarze z Zawiercia odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Na dalekiej północy nie dali szans Ślepskowi Melow wygrywając w Suwałkach 3:0.

Po dwóch sprytnych atakach Garretta Muagututii na kontrach goście wyszli na prowadzenie 4:1. Gospodarze potrafili wrócić do rywalizacji na remis 10:10. Flávio popisał się jednak za moment dwoma blokami, asa dołożył Mateusz Malinowski i znowu zrobiło się 12:10 dla Rycerzy. Po chwili przewaga przyjezdnych urosła do 6. punktów. Suwalczanie zwiększyli presję na zagrywce i zaczęli odrabiać straty, po skutecznej kontrze Bartłomieja Bołądzia zrobiło się już tylko 22:20, ale zawiercianie poprawili przyjęcie i pewnie zaatakowali. Końcówka była wyrównana, ale lepiej spisali się w niej goście. Choć Ślepsk obronił pierwszego setbola, drugi padł już łupem podopiecznych Igora Kolakovicia.

Drugą partię gracze Aluron CMC rozpoczęli od trzech punktów z rzędu. Dobra zagrywka, plus przyjęcie i po kilku minutach Rycerze prowadzili już 9:4. Przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, ale gdy Cezary Sapiński posłał asa, a kontrę wykończył Bołądź, zrobiło się już tylko 16:15. Wtedy znów odezwał się skuteczny serwis zawierciańskiej drużyny, dzięki któremu zdołali wrócić na trzypunktowe prowadzenie 22:19. Już przy pierwszej piłce setowej żółto-zieloni byli bliscy zwycięstwa, ale fenomenalną obroną popisał się Paweł Filipowicz, a Bołądź wcisnął piłkę za siatkę. W kolejnej akcji Muagututia przyjął w punkt serwis Sapińskiego, Cavanna rozegrał do Orczyka, a ten nie pomylił się z lewego ataku.

Jurajscy Rycerze w trzecim secie zaczęli szybko odjeżdżać gospodarzom, w czym pomagała znakomita skuteczność Malinowskiego na prawym skrzydle. Ślepsk Malow rzucił się w pościg przy zagrywkach Bołądzia i zmniejszył dystans do zaledwie punktu, ale po chwili na tablicy wyników było 11:15, bo trudną akcję skończył Orczyk. Zawiercianie stale powiększali przewagę i nie dali się już dogonić. Set zakończył się wynikiem 25:17 po ataku Orczyka i pewnym zwycięstwem gości.

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 22:25, 17:25)

Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Sacharewicz, Gonciarz, Rohnka

Aluron: Kania, Malinowski, Muagututia, Flavio, Cavanna, Orczyk, Żurek (libero) oraz Niemiec, Bociek