Turniej Trzech Narodów: Polska lepsza od Algierii, ale gra pozostawia wiele do życzenia.
28.12.2020
20:49:00

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała pierwszy mecz rozgrywanego w Jastrzębiu-Zdroju Turnieju Trzech Narodów. Polscy szczypiorniści długo męczyli się z Algierczykami, ale ostatecznie zwyciężyli 24:21.

Polacy w ostatnich dniach dwukrotnie mierzyli się w grach sparingowych z Algierią. Wynik dwumeczu był remisowy, bowiem raz wygrali zawodnicy z nad Wisły, a raz reprezentacja z Afryki. Dla Algierii mecz z Polską w Turnieju Trzech Narodów był ostatnim w tej rywalizacji. Wczoraj przegrali oni z Rosją. Dzisiejsze spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Od pierwszego gwizdka Polacy grali wolno i przewidywalnie dla rywali. Pierwsze prowadzenie polscy szczypiorniści objęli gdy na 5:4 trafił Dawid Dawydzik, jeden z najaktywniejszych zawodników na boisku. W dużej mierze grę Polaków prowadzili Arkadiusz Ossowski i Maciej Pilitowski, ale nie wyglądało to najlepiej. Co prawda przez pierwsze 20 minut Biało-Czerwoni stracili tylko 4 bramki, to jednak w ostatnich dziesięciu minutach rywale znacznie podgonili. Szczególnie w ostatnich 4. minutach. Algierczycy wiele bramek zdobywali w sytuacjach jeden na jednego, przede wszystkim atakując z środka. Dobra końcówka w ich wykonaniu dała im remis przed przerwą.

Reprezentanci trzeciej drużyny Afryki zaryzykowali w drugiej połowie. Wycofali bramkarza, co lada moment przyniosło im dwubramkowe prowadzenie. Rywale Polaków zdołali powiększyć przewagę do trzech trafień. Polacy odpowiadali dystansowymi trafieniami Szymona Sićko, bowiem gra przez środek w naszym wykonaniu długo nie przynosiła efektów. Biało - Czerwoni mimo błędów zdołali przełamać Algierczyków. Sygnał do odrabiania strat dał Piotr Wyszomirski, który obronił rzut karny. Potem nasz selekcjoner zdecydował się na wariant gry bez bramkarza. Do remisu doprowadził Kacper Adamski lobując z 7 metrów bramkarza gości. Po chwili Sićko mocnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Do końca spotkania polscy zawodnicy kontrolowali przebieg gry, dodając jeszcze kilka bramek.

O końcowy triumf w turnieju Polacy zagrają we wtorek z Rosją.

Polska – Algieria 24:21 (11:11)

Polska: Kornecki, Wyszomirski 1, Morawski – Klimków, Walczak, Sićko 5, Zarzycki, Ossowski, Adamski 4, Czuwara 2, Pilitowski 2, Moryto 3, Jarosiewicz 1, Przybylski 3, Dzialakiewicz, Fedeńczak, Piechowski, Dawydzik 3.

Kary: 10 min.

Algieria: Benmeni 1, Zemouchi, Ghedbane – Naomi 6, Hellal 1, Berkous 3, Daoud, Hadidi, Chanbour 1, Kaabache 1, Boudjennah 2, Berriah 1, Bendjilali, Kouri 1, Rahim 1, Hadj Sadok 1, Arib 1, Abdi 1.