FCA ogłasza noweinwestycje w fabryce FCA Poland w Tychach

fot. Materiały prasowe/ FCA Poland

Samochody elektryczne i hybrydowe marki Fiat, Jeep i Alfa Romeo będą produkowane w fabryce FCA w Tychach - ogłosił dziś koncern. 

W sumie w tyską fabrykę zainwestowanych zostanie ponad 755 milionów złotych w najbliższych latach. Koncern otrzymał także pozytywną decyzję o wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w zakresie wsparcia tej inwestycji. Jak mówi Tomasz Gębka, dyrektor Zakładu Tychy, ta decyzja o uruchomieniu produkcji właśnie na Śląsku to duże wyróżnienie dla zakładu.


Z kolei jak dodaje Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland, uruchomienie produkcji nowych modeli przełoży się na prestiż zakładu.


Tyski zakład będzie rozbudowany i zmodernizowany, a sam proces potrwa kilka lat. W drugiej połowie 2022 roku ma zostać uruchomiona seryjna produkcja pierwszego z trzech modeli samochodów osobowych. Zapowiedziane modele to zaawansowane technologicznie projekty, które wykorzystują najnowsze systemy napędowe. Decyzja o uruchomieniu produkcji nowych modeli oznacza dla tyskiego zakładu rozwój. 

Autor: Joanna Opas


Wiadomości regionalne