Lotnisko w dobie pandemii. Rozmowa z prezesem GTL.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Kończy się rok, który był wyjątkowo trudny dla branży lotniczej. 

Przez kilka miesięcy na początku pandemii koronawirus uziemił pasażerski ruch lotniczy, a jak już został wznowiony, to pasażerów też było i jest jak na lekarstwo. Początkowo prognozy na ten rok były optymistyczne, pandemia jednak brutalnie się z nimi rozprawiła. Jak lotnisko w Pyrzowicach poradziło sobie w dobie kryzysu i jak rozwija działalność mimo braku pasażerów? Z Arturem Tomasikiem, prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza katowickim portem lotniczym, rozmawia Joanna Opas. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl