Hokeiści GKS - u Katowice nie dali szans Ciarko STS Sanok
05.01.2021
20:53:00

Pierwsza tercja nie zapowiadała takiej kanonady strzeleckiej w katowickiej Satelicie. Miejscowa GieKSa nie dała jednak żadnych szans gościom z Sanoka, wygrywając 6:1.

Już w 13. sekundzie katowiczanie wyszli na prowadzenie. Krążek tuż przy słupku zmieścił Jesse Rohtla. Chwilę później Maciej Kruczek uratował swój zespół zatrzymując krążek tuż przed linią bramkową, gdy ten przetoczył się pod parkanem Juraja Simbocha. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu. W pierwszej odsłonie bardzo aktywny był Bartosz Fraszko, który dwa razy próbował zaskoczyć golkipera z Sanoka, ale więcej bramek w tej tercji nie padło. Goście próbowali kontrować, ale nieskutecznie.

W drugiej tercji znów błysnął Rohtla. W 32. minucie trafił na 2:0. Nieco ponad 4. minuty potem mocnym strzałem popisał się Dominik Nahunko i bramkarz Ciarko STS musiał skapitulować po raz trzeci. Nie minęły trzy minuty, a gospodarze prowadzili już 4:0. Mateusz Michalski celnie przymierzył tuż pod poprzeczką.

Na ostatnią tercję katowiczanie wyjeżdżali w komfortowej sytuacji, a gdy już w 3. minucie finałowej tercji do bramki rywali trafił Kamil Paszek, wszystko było już przesądzone. Nawet bramka Marka Strzyżowskiego nie mogła poprawić humorów przyjezdnych. Kropkę nad "i" postawił Grzegorz Pasiut, który wymanewrował Spesnego po dobrym podaniu przed bramką i wpisał się na listę strzelców. Tym golem GieKSa przypieczętowała swoją dominację w tym spotkaniu.

GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 6:1 (1:0; 3:0; 2:1)

1:0 Jesse Rohtla - Patryk Krężołek, Mikael Kuronen (00:13)

2:0 Jesse Rohtla - Jyri Marttinen, Patryk Krężołek (31:04)

3:0 Dominik Nahunko - Filip Starzyński (35:51)

4:0 Mateusz Michalski - Jesse Rohtla, Jyri Marttinen (38:05)

5:0 Kamil Paszek - Mateusz Michalski (42:32)

5:1 Marek Strzyżowski - Jakub Bukowski, Kamil Olearczyk (45:16, 5/4)

6:1 Grzegorz Pasiut - Miika Franssila, Bartosz Fraszko (52:53)