Hokeiści Zagłębia przerwali serię 17 porażek z rzędu
06.01.2021
21:57:00

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec w końcu zwycięzcy. Podopieczni Grzegorza Klicha, na tafli Stadionu Zimowego, ograli gdańskiego Stoczniowca 5:2.

Mecz rozpoczął się najgorzej jak mógł dla gospodarzy. Już w 54. sekundzie do bramki Czernika trafił Josef Vitek. Wydawało się, że sosnowiczanie po raz kolejny będą musieli zaznać goryczy porażki, ale kontaktową bramkę strzelił Igor Smal, wykorzystując grę w przewadze. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w 7. minucie do bramki rywali trafił Iwan Rybczik, ale miejscowi długo z prowadzenia się nie cieszyli. Niespełna 30 sekund później znów dał o sobie znać Vitek. Remisowy wynik utrzymywał się przez jakiś czas, ale w 15. minucie Zagłębie znów objęło prowadzenie. Tym razem Rusłan Baszyrow był tym który strzelał. Goście znów stracili bramkę grając w osłabieniu. Kiedy wydawało się, że w tej tercji więcej bramek już nie padnie, na kilkanaście sekund przed syreną wynik podwyższył Jewgienij Nikiforow.

Rezultat 4:2 utrzymywał się niemal do końca meczu. W tym czasie wiele działo się pod dwiema bramkami, ale nikt nie potrafił trafić do siatki. Dopiero na niecałe 4 minuty przed końcem Iwan Rybczik strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, tym samym ustalając wynik meczu na 5:2 dla Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec – GKH Stoczniowiec Gdańsk 5:2 (4:2, 0:0, 1:0)

0:1 – Josef Vítek (0:53),

1:1 – Igor Smal – Michał Naróg (2:57, 5/4),

2:1 – Iwan Rybczik – Igor Smal (6:46),

2:2 – Josef Vítek – Krystian Mocarski, Bartosz Wołoszyk (7:09),

3:2 – Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Rodionow (14:43, 5/4),

4:2 – Jewgienij Nikiforow – Rusłan Baszyrow, Aleksandr Wasiljew (19:47),

5:2 – Iwan Rybczik – Michał Naróg (56:25).