Grzegorz Bednarski nowym prezesem Piasta Gliwice

fot.piast-gliwice.eu

Grzegorz Bednarski na stanowisku Prezesa Zarządu Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast" SA zastąpił Pawła Żelema, który pracował w klubie od 13 lipca 2017 roku. 

Paweł Żelem, w piątek 8. stycznia, złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu. Rada Nadzorcza Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast" SA zaakceptowała wniosek i podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Grzegorza Bednarskiego. Grzegorz Bednarski jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Tyskiego Sportu SA. W trakcie kariery zawodowej pracował również w Urzędzie Miasta w Tychach, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rynku i Ciepła w firmie Tauron Ciepło. W przeszłości był także dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu firmy z branży technologicznej.

Okres w którym prezesem był Paweł Żelem, to największe sukcesy w historii gliwickiego Piasta. W trakcie jego kadencji Piast Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, a w minionym sezonie na szyjach gliwickich piłkarzy zawisły brązowe medale.

Autor: Piotr Muszalski/pm/piast-gliwice.eu/