Sensacja w Sosnowcu! Hokeiści Zagłębia wygrali z oświęcimską Unią.

fot.zaglebie.eu

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec po ambitnej walce pokonali wicemistrzów Polski. Podopieczni Grzegorza Klicha walczyli o korzystny wynik do ostatnich sekund.

Zagłębie mogło zacząć z wysokiego "C". Już w 3. minucie wynik mógł otworzyć Aleksandr Waslijew, ale trafił wprost w golkipera gości. Sosnowiczanie nie podłamali się tą nieudaną próbą i wyszli na prowadzenie za sprawą Jewgienij Nikiforow. Goście też nie próżnowali i mogli doprowadzić do remisu, ale w 18. minucie uderzenie jednego z zawodników Re - Plast Unii trafiło w poprzeczkę. Goście domagali się uznania gola, ale analiza wideo rozwiała wszelkie wątpliwości i Zagłębie schodziło na przerwę prowadząc. 

Przyjezdni szybko wzięli się za odrabianie strat i już w 22. minucie wyrównali za sprawą Eliezera Sherbatova. Długo z bramki się nie cieszyli bowiem 32. sekundy później Zagłębie znów wyszło na prowadzenie. Andrej Dubinin urwał się defensorom Unii i strzałem z backhandu pokonał Lipińskiego. Tercję wygrali oświęcimianie kiedy to szybkim strzałem na niespełna 30 sekund przed przerwą popisał się Daniił Oriechin. 

Ostateczny cios zadali gospodarze. W 48. minucie zespołową akcję wykończył Tomasz Kozłowski. Dwie minuty przed końcową syreną trener gości zagrał va banque i wycofał bramkarza, ale hokeiści Zagłębia wielką ambicją wywalczyli zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

1:0 - Jewgienij Nikiforow (07:43),

1:1 - Eliezer Sherbatov - Teddy Da Costa, Victor Bartley (21:00),

2:1 - Andrej Dubinin - Igor Smal, Iwan Rybczik (21:32),

2:2 - Daniił Oriechin - Eliezer Sherbatov, Teddy Da Costa (39:33),

3:2 - Tomasz Kozłowski - Jakub Blanik, Aleksandr Rodionow (48:56),

Minuty karne: 4 (w tym 2 minuty kary technicznej) - 0.

Strzały: 19 - 39 (5-11, 7-13, 7-15).

Zagłębie: Czernik Khopeia, Rodionow; Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow Syrojeżkin, Naróg; Smal (2) Dubinin, Rybczik Ļeščovs, Luszniak; Sikora, T. Kozłowski, Blanik Domogała, Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.

Unia: Lipiński Glenn, Luža; McKenzie, Kalan, Koblar Bartley, Pretnar; Sherbatov, Da Costa, Oriechin   Zat'ko, P. Noworyta; Dudkiewicz, Trandin, Przygodzk M. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Malicki oraz Piotrowicz.

Autor: Piotr Muszalski/pm/