Tragiczny finał poszukiwań 13-latki z Bytomia

Tragiczny finał poszukiwań 13-latki z Bytomia. Policjanci z Piekar Śląskich po kilkunastu godzinach odnaleźli ciało poszukiwanej.

Jak informowaliśmy wcześniej, dziewczyna po kłótni ze znajomymi, do jakiej doszło wczoraj około godziny 18.00, miała pobiec w kierunku ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

Od tego momentu nie było kontaktu z dziewczyną. W akcji poszukiwawczej brała udział rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Niestety, po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, ciało poszukiwanej znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich.

Sąd rodzinny przesłuchał dziś (14.01) Kacpra S., który przyznał się do zabójstwa trzynastoletniej Patrycji z Bytomia. Na wniosek prokuratury sąd wydał decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego umieszczenia podejrzanego w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. Na wniosek prokuratury sąd wydał decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego umieszczenia podejrzanego w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. 

 W momencie zabójstwa Kacper S. nie miał jeszcze ukończonych 15 lat, w związku z tym za swój czyn nie będzie odpowiadał karnie.

 W sprawie zabójstwa prokuratura i policja prowadzą dalsze czynności wyjaśniające. 


Autor: Marcin Rudzki, Wojciech Kocjan /pg/as/