Trwają szczepienia przeciwko Covid-19

Trwają szczepienia przeciwko Covid 19.

Samorządowy wspierają akcję. Dwa punkty będą działać w Świerklańcu, mówi wójt Marek Cyl.


 

Wójt Świerklańca zapowiada, ze też się zaszczepi, by dać dobry przykład mieszkańcom gminy. Wie na czym polega choroba, bo sam był zakażony koronawirusem.


 

Na rządowej stronie szczepimy się/śląskie można już znaleźć listę punktów z regionu w których będzie można się zaszczepić.

Wszystkie samorządy przygotowują się do opracowania planu  dowozu mieszkańców w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Nie inaczej jest w gminie Zebrzydowice, gdzie z powodów logistycznych, zrezygnowano z pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej. Podpiszemy w tej sprawie umowę z prywatnym przewoźnikiem, powiedział nam wójt, Andrzej Kondziołka.


 

W gminie Zebrzydowice będą działać 2 punkty szczepień w przychodniach w Kaczycach i Kończycach Małych. 

Plan szczepień obejmujący w pierwszej kolejności służbę zdrowia, seniorów i nauczycieli jest poprawny, choć powinniśmy przyspieszyć - ocenia doc. Jerzy Jaroszewicz - kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Zakaźnej w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

Jego zdaniem kolejne mutacje koronawirusa stanowią nadal duże zagrożenie, a zatem uświadamianie społeczeństwa o konieczności zaszczepienia jest również bardzo ważne.


W bytomskim szpitalu zaszczepiło się już kilkaset osób personelu medycznego.  


Autor: Andrzej Ochodek, Agnieszka Tatarczyk, Wojciech Skowroński /ml/as/