Postępowanie w sprawie zabójstwa 13-letniej Patrycji

Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach prowadzi postępowanie celem ustalenia, czy nieletni Kacper S. jest winny zabójstwa trzynastoletniej Patrycji. 

Podejrzany przyznał się do winy, ale okoliczności zdarzenia wciąż są wyjaśniane. 

— Decyzja sądu jest uzależniona od wyniku prowadzonego postępowania — mówi sędzia Tomasz Pawlik z Sądu Okręgowego w Gliwicach. 


 

Na razie sąd podjął decyzję o umieszczeniu piętnastoletniego Kacpra S. w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. 

Zwłoki dziewczynki z licznymi ranami kłutymi odnaleziono w Piekarach Śląskich na nieużytkach. Do zbrodni przyznał się 15-letni Kacper S., jej chłopak. W chwili popełnienia przestępstwa był jednak dzień przed 15. urodzinami, zatem nie może odpowiadać za swój czyn jak osoba dorosła. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

Wstępne wyniki sekcji zwłok trzynastoletniej Patrycji P. z Bytomia potwierdziły, że dziewczyna była w ciąży, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci była rana kłuta serca. Ponadto na jej ciele ujawniono także kilkanaście ran kłutych klatki piersiowej, brzucha i szyi. jak informuje prokuratura, ostateczna opinia biegłych zostanie jednak wydana po analizie badań toksykologicznych i histopatologicznych. Autorzy: Wojciech Kocjan, Joanna Opas /pm/as/