Koszykarki CTL Zagłębia Sosnowiec przegrały w Gorzowie
16.01.2021
21:39:00

Czwarta kwarta, wygrana przez gospodynie różnicą 10 punktów, zadecydowała, że sosnowieckie koszykarki wracają z Gorzowa na tarczy.

W pierwszej kwarcie podopieczne Adama Kubaszczyka prowadziły już różnicą 7 punktów, ale gorzowianki zdołały zmniejszyć przewagę i ostatecznie na pierwszą połowę schodziły przegrywając tylko 23:24. Początek drugiej odsłony znów należał do sosnowiczanek, które zbudowały sobie przewagę dzięki rzutom z dystansu. Prowadziły nawet pięcioma punktami, jednak z minuty na minutę gospodynie prezentowały się coraz lepiej. Doprowadziły do remisu, a po kolejnych akcjach zdobyły ośmiopunktową przewagę. Do przerwy prowadziły 45:40.

Świetnie zza łuku prezentowała się Jasnowska i to dzięki jej skuteczności CTL Zagłębie znów objęło prowadzenie 50:48. Sosnowiczanki nie zwalniały tempa. Po chwili prowadziły 58:52. Miejscowe na więcej nie pozwoliły w tej kwarcie przyjezdnym. Doprowadziły do remisu. Potem gra się wyrównała i długo żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Przed ostatnią kwartą gorzowianki prowadziły jednym punktem. Początek należał do gości, które znów imponowały skutecznością. Na nieco ponad 5 minut przed końcem to Zagłębianki prowadziły 81:80. Jednak końcówka była popisem miejscowych. Wygrały ją stosunkiem 20:9 co dało im triumf w całym spotkaniu.

Okazję do rehabilitacji koszykarki CTL Zagłębia Sosnowiec będą już miały w najbliższą środę. Wtedy to we Wrocławiu zmierzą się z miejscową Ślęzą i będą chciały wygrać na wyjeździe po raz pierwszy w tym sezonie.

AZS AJP PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów  – CTL ZagłębieSosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)

AZS AJP: Walker-Kimbrough 29, Hristova 22, Gustafson 21, Green 16 (15),Kaczmarczyk 10, Owczarzak 1

Zagłębie: Wallace 22, Jarosz 16 (10zb), January 14, Jasnowska 14, Stasiuk 13, Vacković 4, Wojtala 3, Czyżewska 3