Stoczniowiec się postawił, ale przegrał na Jastorze. Kolejna wygrana hokeistów JKH GKS-u.

fot.jkh.pl

Podopieczni Roberta Kalabera długo męczyli się z "czerwoną latarnią" ligi z Gdańska. Ostatecznie w trzeciej tercji przesądzili o swojej wygranej i zachowali fotel lidera.

Goście grali jak równy z równym od początku spotkania i to oni niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył Mateusz Strużyk, a mogło być zgoła inaczej, gdyż gospodarze wcześniej nie wykorzystali dwóch sytuacji sam na sam. Jastrzębianie ruszyli do odrabiania strat, ale wyrównali dopiero w ostatniej minucie tercji, gdy to Roman Rac z bliska pokonał bramkarza gości.

Goście nie zamierzali się poddawać. Lider PHL nadal nacierał, ale na nic się to zdawało. Hokeiści JKH nie zdołali nawet wykorzystać dwuminutowej podwójnej przewagi. Stoczniowiec za to za sprawą Krystiana Mocarskiego znów wyszedł na prowadzenie. Gospodarze zdołali za nieco ponad minutę odrobić tę stratę, kiedy to podanie wzdłuż bramki Marka Hovorki wykończył Zackary Philips.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej tercji. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie gdy w 46. minucie bramkarza z Gdańska pokonał Radosław Sawicki. Wynik ustalił Marek Hovorka na nieco ponad 2 minuty przed końcem. Dzięki zwycięstwu jastrzębianie utrzymali pozycję lidera.

Już w najbliższy piątek w meczu na szczycie zmierzą się w Tychach z miejscowym GKS-em.

JKH GKS Jastrzębie – GKH Stoczniowiec Gdańsk 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

0:1 – Mateusz Strużyk – Kacper Niedźwiecki (11:27)

1:1 – Roman Rác – Marek Hovorka, Radosław Sawicki (19:04)

1:2 – Krystian Mocarski – Josef Vítek, Filip Pesta (33:46)

2:2 – Zackary Phillips – Marek Hovorka, Jiří Klimíček (34:53)

3:2 – Radosław Sawicki – Martin Kasperlík, Roman Rác (45:10)

4:2 – Marek Hovorka – Roman Rác, Jiří Klimíček (57:38, 5/3)

Minuty karne: 6-12.

Strzały: 46-18.

JKH GKS: Marek – Bryk, Ševčenko; Sawicki, Rác, Kasperlík – Klimíček, Kostek; Urbanowicz (2), Hovorka (2), Phillips – Jass, Horzelski (2); Wróbel, Paś, Sołtys – Michałowski, Górny; Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

GKH Stoczniowiec: Kieler – Mateusz Rompkowski (2), Wala; Strużyk, Pesta (2), Stasiewicz – Lehmann (6), Leśniak; Vítek, Mocarski, Zając – Liśkiewicz (2), Maciej Rompkowski, Maciej Rybak, Sadowski – Żurauski, Niedźwiecki; Łabinowicz, Drąg, Bandarenka. Trener: Krzysztof Lehmann.

Autor: Piotr Muszalski/pm/