Siatkarze GKS-u nie sprostali we własnej hali gościom z Warszawy
17.01.2021
19:47:00

Siatkarze GKS-u Katowice nadal bez zwycięstwa w tym roku. Tym razem we własnej hali przegrali z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 0:3.

Goście lepiej rozpoczęli spotkanie w Katowicach i już na początku prowadzili 6:3. Potem GKS nawiązał walkę z rywalami i po bloku Jana Nowakowskiego wyszedł na prowadzenie 10:9. Goście szybko zareagowali i po kilku udanych akcjach i asie serwisowym Bartosza Kwolka prowadzili 14:12. To była bardzo wyrównana część seta. Warszawianie zaczęli jednak popełniać błędy co skrzętnie wykorzystali miejscowi i w decydującą fazę seta katowiczanie wchodzili przy wyniku 21:21. W kolejnej akcji zapunktował Kamil Kwasowski i to GieKSa prowadziła. Jednak błędy gospodarzy uratowały VERVĘ, dzięki nim goście mieli piłkę setową. Katowiczanie jeszcze się wybronili, ale gra na przewagi padła łupem warszawskich siatkarzy.

Druga partia była pokazem siły przyjezdnych. Ci rozpoczęli od pięciu bloków z rzędu. W tym elemencie brylował Piotr Nowakowski. Trener Grzegorz Słaby ratował się przerwą na żądanie , ale po chwili prowadzenie VERVY zwiększyło się do 10 punktów. Zmiany w składzie też na nic się zdały GKS-owi, który próbował walczyć, ale wobec rozpędzonych gości był bez szans. Blok warszawian był bezlitosny i to w dużej mierze dzięki temu elementowi drugiego seta goście wygrali do 10.

Zła passa gospodarzy trwała dalej. VERVA rozpoczęła od prowadzenia 6:2. Przerwa dla katowickich siatkarzy podziałała na nich mobilizującą, ale nadal przewaga warszawskiej drużyny była widoczna. W szeregach GKS-u robił co mógł Kwasowski, ale nie pomagali mu partnerzy. Chociaż katowiczanie zbliżyli się do wyniku 11:13, to zespół z Warszawy nie dał się złapać. Wciąż grał świetnie w obronie i wykorzystywał kontrataki, co potwierdził w końcówce ostatecznie kończąc spotkanie w trzech setach.

GKS Katowice - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (25:27, 10:25, 19:25)

GKS Katowice: Kwasowski, Jarosz, Nowakowski J., Firlej, Zniszczoł, Buchowski, Watten (libero) oraz Drzazga, Kohut, Stolc, Musiał, Nowosielski.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Grobelny, Trinidad, Nowakowski P., Wrona, Kwolek, Superlak, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kozłowski, Ziobrowski.