Polscy szczypiorniści wysoko ograli Brazylię i awansowali do kolejnej rundy MŚ 2021
20.01.2021
08:18:00

Polscy szczypiorniści rozbili Brazylijczyków 33:23 i z drugiego miejsca awansowali do drugiej rundy mistrzostw świata. Z dużymi szansami na ćwierćfinał.

Kiedy Hiszpanie wysoko rozprawili się z Tunezyjczykami, wiadomo było, że Polacy mają awans w kieszeni. Biało-Czerwoni mieli jednak o co grać. Stawką meczu były 2 punkty, które w kolejnej rundzie bardzo przydałyby się zawodnikom Patryka Rombla. Polacy zaczęli szczelnie w  defensywie. Niestety, na początku szwankowała skuteczność atakujących. Kiedy szczypiorniści znad Wisły zaliczyli kilka pudeł obudzili się rywale. Adam Morawski pokonany został dopiero w 7. minucie. W środku dobrze radził sobie duet braci Gębalów. Dogrania na koło do Macieja okazały się być sposobem na Brazylijczyków. Polacy koncertowo rozegrali końcówkę pierwszej połowy i na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

W drugiej części Polska do arsenału dorzuciła jeszcze strzały z dystansu. Dobrze w tym elemencie zaczęli sobie radzić Sićko i Majdziński. Brazylia miała wiele problemów z wybronieniem kolejnych akcji Biało-Czerwonych. Podopieczni Patryka Rombla po przechwytach budowali swoją przewagę nad reprezentacją z Ameryki Południowej. W pewnym momencie prowadzili 25:15. Polski selekcjoner w końcówce spotkania zaczął nawet ogrywać zmienników, gdyż Polacy nie mogli już dać wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:23.

Dzięki wygranej polska reprezentacja do drugiej rundy wejdzie z 2 punktami na koncie. To daje Polakom realne szanse na ćwierćfinał. Już w czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się z Urugwajem. Naszymi rywalami będą też Węgrzy i Niemcy.

Brazylia - Polska  23:33 (11:13)

Brazylia: da Rosa, Santos - H. Teixeira 1, Silva, Torriani 3, de Toledo 3, Moraes 2, Chiuffa 3/1, V. Teixeira 2, Patrianova 1, Dutra, Luciano 2, Ponciano, Langaro 4, Hackbarth, Rodrigues 2