Zadecydował początek trzeciej tercji. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z Podhalem.
22.01.2021
22:33:00

Prawdziwy rollercoaster rozegrał się na tafli Stadionu Zimowego. Zagłębie prowadziło 3:1, by w ciągu niespełna dwóch minut stracić 3 bramki i ostatecznie przegrać mecz.

Hokeiści Grzegorza Klicha w tym roku sprawili już kilka niespodzianek. nie inaczej mogło być w starciu z Podhalem. Chociaż to nowotarżanie zaczęli od prowadzenia, miejscowi hokeiści nie poddali się. Rozegrali fenomenalną drugą tercję w której strzelili 3 bramki. Wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Sosnowcu.

Jednak początek finałowej tercji miał niecodzienny przebieg. Hokeiści Andrieja Gusowa wykorzystali każdy moment dekoncentracji gospodarzy. W 1,5 minuty strzelili 3 bramki. Taki cios podziałał na Zagłębie demobilizującą. Zawodnicy znad Brynicy nie zdołali doprowadzić do remisu i można śmiało powiedzieć, że przegrali wygrany mecz.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron KH Podhale Nowy Targ 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

0:1 – Adrian Gajor – Karel Kubát, Alexander Pettersson (10:28, 5/4)

1:1 – Imants Ļeščovs – Iwan Rybczik, Igor Smal (29:51, 5/4)

2:1 – Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Wasiljew (38:12)

3:1 – Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew, Imants Ļeščovs (39:52, 5/4)

3:2 – Bartłomiej Neupeuer – Timo Hiltunen, Adrian Gajor (41:11)

3:3 – Emil Švec – Karel Kubát, Michal Vachovec (42:15)

3:4 – Timo Hiltunen – Alexander Pettersson, Adrian Gajor (42:49)