Eko ranek. Survival.

fot. Gabriela Kaczyńska/Radio Katowice

W dzisiejszym Eko Ranku  wybierzemy się na spacer, podczas którego zastanowimy się, jak przeżyć w zimie na bezludnej wyspie nie mając ze sobą ani picia ani jedzenia. Czy przyroda w takim przypadku może nam jakoś pomóc? 

Przenosimy się do Radzionkowa- do tamtejszego Ogrodu Botanicznego. Miejsce to każdego dnia odwiedza mnóstwo osób- w tym najmłodsi mieszkańcy regionu, wrażliwi na przyrodę i to co nas otacza. Wspólnie z reduktorem już teraz ruszamy na zimową wyprawę


 

Dzisiejsze przedpołudnie z naszymi  najmłodszym słuchaczami spędzamy w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie i wspólnie z edukatorem Wincentym podpowiadamy jak przyroda może pomóc nam - będąc na bezludnej wyspie, bez jedzenia i bez picia zabranego z domu:


 

Dzisiaj z naszymi najmłodszymi słuchaczami jesteśmy w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, po którym oprowadza nas edukator Wincenty, który podpowiada, jak przeżyć na zimowej bezludnej wyspie przy pomocy przyrody i tego co nas otacza


 

Audycję przygotowała Gabriela Kaczyńska. 


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach