Temat do dyskusji. Strefy Czystego Transportu.

Rząd zamierza utworzyć obowiązkowe Strefy Czystego Transportu i będą one obowiązkowe w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Tymczasem w Polsce samochodów mamy jakieś  23 i pół miliona sztuk. Z tego niemal 19 mln jest starszych niż 10 lat. Oznacza to, że samochody o normie emisji spalin Euro 4 i poniżej stanowią ponad 80 proc. pojazdów w Polsce. Czy taki pomysł nie będzie po prostu uderzeniem w większość z nas? Czy tworzenie takich stref to konieczność, czy moda? Czy chodzi o zdrowie, czy o zapożyczanie pewnych modnych rozwiązań, które sprawdziły się w dużo bogatszych od nas społeczeństwa i dużo bogatszych miastach? Naszymi gośćmi są: Bartosz Piłat, Polski Alarm Smogowy i dr Bartłomiej Gabryś, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Rozmawia Józef Wycisk. 
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Temat do dyskusji - program publicystyczny