Piast wygrał ze Śląskiem. Gliwiczanie są już w pierwszej 10-tce ligi.
06.02.2021
17:40:00

Mimo braku Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka, Piast Gliwice pewnie pokonał Śląsk Wrocław 2:0. Dzięki zwycięstwu podopieczni Waldemara Fornalika awansowali na 8. pozycję w PKO BP Ekstraklasie.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany. Goście zagrażali gliwiczanom w dużej mierze dzięki rzutom rożnym, z których posyłali groźne dośrodkowania w pole karne gospodarzy. Ze strony Śląska brakowało jednak konkretów. Te mieli piłkarze Piasta. Jeszcze w 15. minucie Michał Żyro nie wpisał się na listę strzelców. Po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek bramki Matusa Putnockiego. Ale już w 23., zastępujący Świerczoka napastnik, skierował piłkę do bramki gości głową, wykorzystując świetne podanie z narożnika pola karnego Arkadiusza Pyrki.

Gliwiczanie wyciągnęli wnioski ze spotkania w Krakowie. Nieustannie wywierali presję na rywalach. Ci mieli dużo problemów z konstruowaniem akcji. Pierwszą groźną sytuację mieli dopiero w 41. minucie, ale Bartłomiej Pawłowski uderzył ponad poprzeczką.

W drugiej połowie rywale Piasta grali odważniej. Zaczęli coraz częściej zagrażać bramce Frantiska Placha, ale podobnie jak w pierwszej połowie, brakowało im finalizacji. Piłkarze Piasta cierpliwie czekali na swoją okazję. W 58. minucie Patryk Sokołowski wykorzystał podanie Żyry i było 2:0. Były piłkarz Legii, był bardzo aktywny. Po chwili znów mógł się wpisać na listę strzelców, ale jego mocny strzał wyłapał bramkarz gości. Gliwiczanie chcieli szybko zamknąć spotkanie i mimo, że prowadzili, nie cofnęli się. Sokołowski po świetnej akcji powinien podwyższyć wynik, ale jego strzał minimalnie minął bramkę. Żyro raz jeszcze trafił obił bramkę, ale wynik już nie uległ zmianie.

Piast wygrał drugie spotkanie z rzędu i awansował na 8. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Gliwiczanie są niepokonani od 9 meczów w lidze.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2-0 (1-0)

1-0 - Żyro, 23 min.

2-0 - Sokołowski, 58 min.

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Jodłowiec,  Sokołowski - Pyrka (85. Winciersz), Vida (79. Milewski), Chrapek (88. Alves) - Żyro.

Śląsk: Putnocky - Janasik, Tamas (79. Pawelec), Puerto, Stiglec – Pałaszewski ( 46. Makowski (55. Zylla)), Sobota (79. Szpakowski), Praszelik – Pawłowski (63. Piasecki), Pich, Exposito.

Żółte kartki: Huk, Sokołowski, Pyrka - Pałaszewski, Tamas, Piasecki, Janasik