Jeden set to za mało. Siatkarze GKS-u Katowice bez punktów w Gdańsku
08.02.2021
00:35:00

Siatkarze GKS-u Katowice, mimo że wygrali pierwszego seta w niezłym stylu, musieli uznać wyższość gospodarzy i czeka ich zacięta walka o play-offy.

Katowiczanie zaczęli od prowadzenia 4:1. Trefl niema przez całego seta musiał gonić rywali, ale GKS na to nie pozwalał, utrzymując bezpieczny 4-5 punktowy dystans. Dzięki tej przewadze siatkarze gości spokojnie wygrali inauguracyjną partię do 21.

Po wygraniu I seta GKS w kolejnym zaczął od dwupunktowego prowadzenia, ale już w połowie nieznacznie inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi. Wyrównana walka trwała do stanu 21:21. Wówczas to gdańszczanie zdobyli dwa punkty z rzędu i nie dali sobie już odebrać zwycięstwa doprowadzając do remisu 1:1.

W trzeciej partii na początku lepiej radzili sobie katowiczanie prowadząc 9:6, a potem 14:11. Finisz należał jednak do podopiecznych Michała Winiarskiego. Tak samo jak niemal cały 4. set. Tu już przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji i wygrali oni seta do 21, a cały mecz 3:1.

Porażka oznacza, że będący na 8. pozycji GKS Katowice, nadal nie jest pewnym miejsca w fazie play-offs.

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:1 (21:25, 25:22, 25:23, 25:21)

Trefl Gdańsk: Wlazły, Urbanowicz, Reichert, Crer, Lipiński, Kozub, Olenderek (libero) oraz Sasak, Janusz, Pietruczuk.

GKS Katowice: Jarosz, Firlej, Zniszczoł, Kohut, Buchowski, Kwasowski, Watten (libero) oraz Nowosielski, Nowakowski.