Puchar Świata w Rasnovie: Granerud zdyskwalifikowany. Stoch drugi, Kubacki blisko podium.
19.02.2021
15:54:00

facebook.com/orasrasnov/

Konkurs indywidualny Pucharu Świata w Rasnovie wygrał Halvor Egner Granerud, ale został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. W konsekwencji Kamil Stoch przesunął się na 2. pozycję, a Dawid Kubacki otarł się o podium.

Do zawodów na najmniejszym obiekcie cycklu Pucharu Świata przystąpiło 7 Polaków. Konkurs indywidualny na skoczni w Rasnovie (K-90), był też generalną próbą przed mistrzostwami świata w Oberstdorf.

Pierwszym z Biało-Czerwonych skoczków był Paweł Wąsek. On co prawda w kadrze na mistrzostwa się nie znalazł, ale dostał szansę występu w Rumunii. Nie wykorzystał jej, bo po skoku na odległość 89,5 metra nie awansował do finałowej 30-tki. Klemens Murańka spisał się już lepiej. Polak poleciał 93 metry. Jakub Wolny skoczył 93,5 metra. Tylko 90,5 metra uzyskał Andrzej Stękała. Kamil Stoch wylądował na 92,5 m. Piotr Żyła mógł być zadowolony z rezultatu 93 metrów. Dawid Kubacki skoczył najdalej z Polaków. Jego 95,5 metra dało mu 3. pozycję.

Do drugiej serii awansowało 6 polskich zawodników. 3 było w pierwszej 10-tce, 5 w pierwszej 15-tce:

3. - Dawid Kubacki,

9. - Kamil Stoch

10. - Piotr Żyła

11. - Jakub Wolny

14. - Klemens Murańka

23. - Andrzej Stękała

Stękała w drugiej serii skoczył 90 metrów. Zakończył zawody na 23. pozycji. Murańka wylądował pół metra bliżej i zajął 17. mijesce  Fatalnie swoją próbę zakończył Wolny. 85,5 metra dało mu ostatecznie 20. miejsce.Po skoku na odległość 96 metrów liderem był Żyła. Już następny skoczek zdołał go wyprzedzić, ale był nim Stoch, który skoczył 97,5 metra. Trzykrotnego mistrza olimpijskiego wyprzedził Ryoutu Kobayashi. Ostatecznie Stoch i Żyła zajęli, kolejno trzecie i szóste miejsce. 95 metrów nie dało Kubackiemu miejsca na podium. Po swoim skoku był 4., a konkurs zakończył jako piąty.

Konkukrs wygrał Halvor Egner Granerud, ale kilka minut po skoku Norweg został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. W konsekwencji ze zwycięstwa mógł się cieszyć Ryoyu Kobayashi, a Kamil Stoch przesunął się na drugie miejsce. Tuż za podium był Dawid Kubacki.

Jutro na rumuńskiej skoczni konkurs mieszany.