Podbeskidzie zremisowało z Jagiellonią. Górale nadal niepokonani w 2021 roku.
20.02.2021
20:59:00

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała nadal punktują. Tym razem zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1.

Pierwsza połowa dla Podbeskidzia. Druga dla Jagielloni. Tak w skrócie można by opisać to spotkanie. Górale zaczęli bardzo ofensywnie. Golkiper gości musiał interweniować już w pierwszej minucie. Jakub Hora napędzał ataki gospodarzy. Wtórowali mu Karol Danielak i Petar Mamić. Ataki Podbeskidzia zostały w końcu nagrodzone. W 13. minucie miejscowi wywalczyli rzut rożny. Danielak wykonał korner, piłka spadła na krótki słupek, tam zgrał ją Marko Roginić, a szczupakiem do bramki futbolówkę skierował Rafał Janicki.

Podbeskidzie nie cofnęło się. Goście ofiarnie bronili dostępu do swojej bramki, wybijając najczęściej piłkę na rzut rożny. Z nich gospodarze jeszcze 6 razy próbowali zaskoczyć Dziekońskiego, ale albo wyżej skakali obrońcy z Białegostoku, albo dobrze bronił młody bramkarz. Po pierwszej połowie Podbeskidzie zasłużenie prowadziło 1:0.

Na drugą połowę białostoczanie wyszli całkowicie odmienieni. Za sprawą Jesusa Imaza ich ataki były coraz groźniejsze. Defensywa gospodarzy miała coraz więcej pracy, bo i Jagiellonia chętniej atakowała pole karne bielszczan. Ofensywna gra gości szybko została nagrodzona. Już w 53. minucie doprowadzili oni do wyrównania. Paweł Olszewski popisał się trudnym strzałem zza pola karnego, ale uderzenie zdołał jeszcze obronić Michal Pesković, jednak na dobitkę Bartłomieja Wdowika nie umiał już zareagować.

Goście poszli za ciosem i po chwili mocne uderzenie Ariela Borysiuka przeciął Janicki, piłka zmyliła bramkarza gospodarzy i było 1:2. Piłkarze Jagielloni krótko cieszyli się z prowadzenia. Szymon Marciniak skorzystał z VAR-u i bramki nie uznał. Okazało się, że na samym początku akcji bramkowej na spalonym był Maciej Makuszewski.

Kiedy trener Robert Kasperczyk wpuścił na boisko zmienników mecz się wyrównał. Sędzia doliczył aż 7 minut, ale żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kompletu punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1
13' Janicki - 53' Wdowik

Podbeskidzie: Pesković - Modelski (K), Janicki, Rundić, Mamić - Danielak, Frelek (76' Bieroński), Hora (84' Miakushko), Rzuchowski, Roginić (66' Marzec) - Biliński (66' Wilson)

Jagiellonia: Dziekoński - Olszewski, Tiru (46' Runje), Augustyn, Nastić - Makuszewski, Borysiuk (75' Romanczuk), Imaz, Pospisil, Wdowik - Cernych