Jastrzębianie zrobili pierwszy krok. JKH GKS wygrał z Podhalem.
24.02.2021
22:05:00

Hokeiści JKH GKS-u udanie rozpoczęli ćwierćfinałową rywalizację z Podhalem. Na Jastorze gospodarze wygrali 2:0.

Od początku oba zespoły postawiły na wysokie tempo. Jednak z minuty na minutę zarysowywała się lekka przewaga gospodarzy. Podopieczni Roberta Kalabera udokumentowali to bramką w 8. minucie. Zanim jednak do tego doszło, pod bramką Podhala wybuchła awantura. Sędziowie odesłali na ławkę kar po jednym hokeiści, na tafli zrobiło się więcej przestrzeni, co wykorzystał Dominik Paś. Zawodnik gospodarzy wykorzystał swoją szybkość, ale jego trafienie nie zostało od razu zaliczone. Gol został uznany 3 minuty później, bowiem wtedy gra została przerwana, a arbitrzy mogli dokonać analizy wideo.

Podhale też nie próżnowało. Po strzale z bliska Bartłomieja Neupauera Patrika Nechvatala uratowała poprzeczka. W drugiej tercji walka jeszcze bardziej nabrała tempa. Hokeiści obu drużyny walczyli i wykazywali się ofiarnością, ale brakowało konkretów. I to z obu stron, gdyż w tej tercji nikt nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zmiany wyniku.

Jastrzębianie kropkę nad "i" postawili w 7. minucie ostatniej części. Na ławkę kar powędrował Bryniczka, a gospodarze zamknęli Unię na jej tercji i na strzał z dystansu zdecydował się Paś, ale krążek po drodze strącił Kamil Wałęga, co zaskoczyło golkipera gości. Gdy na 7 minut przed końcem hokeiści z Nowego Targu postawili wszystko na jedną kartę, swoje zrobił Nechvatal.

Kolejne starcie tych drużyn już jutro, także w Jastrzębiu-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON KH Podhale Nowy Targ (1:0, 0:0, 1:0)

1:0 – Dominik Paś – Mateusz Bryk (7:31, 4/4)

2:0 – Kamil Wałęga – Dominik Paś (46:36, 5/4)

Minuty karne: 8-8.

Strzały: 34-22

JKH GKS: Nechvátal – Bryk (2), Górny; Kasperlík, Rác (4), Sawicki – Klimíček, Kostek; Urbanowicz, Hovorka (2), Phillips – Jass, Horzelski; Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Ševčenko; Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

KH Podhale: Brykun – Chaloupka, Kubát; Babincew, Vachovec, Kułakou (2) – Jaśkiewicz, Gajor; Hiltunen, Neupauer, Pettersson – Sulka (2), Mrugała (2); Bepierszcz, Bryniczka (2), Švec – P. Wsół, Szurowski; Kapica, Słowakiewicz, Worwa. Trener: Andriej Gusow.