Szczypiornistki Ruchu bez punktów w Koszalinie
28.02.2021
19:09:00

Po ostatnim zwycięstwie zawodniczki chorzowskiego Ruchu liczyły na sprawienie niespodzianki w Koszalinie. Niestety, gospodynie pewnie wygrały.

Chorzowianki musiały sobie radzić bez Klaudii Grabińskiej oraz bohaterki meczu ze Startem Elbląg Natalii Stokowiec. Ale i tak podopieczne trenera Teleky'ego w początkowych fragmentach meczu radziły sobie z rywalkami całkiem dobrze. Jeszcze w 5. minucie Ruch prowadził 4:3, potem Młyny Stoisław doprowadziły do remisu po 5.

Wyrównana walka trwała do 19. minuty i stanu 11:10 dla miejscowych. Potem Niebieskie zaczęły łapać kary, co przełożyło się na wynik. Rywalki chorzowianek w ostatnich minutach zaczęły im odjeżdżać i zakończyły pierwszą połowę z prowadzeniem 17:12. Jeszcze w końcówce pierwszej partii sędziowie odesłali na dwie minuty aż cztery zawodniczki z Koszalina.

Gospodynie na drugą połowę wyszły w trzyosobowym składzie, ale koszalinianki przetrwały ten czas, bowiem Ruch strzelił w przewadze tylko jedną bramkę. Miejscowe szczypiornistki przez 10 minut prowadziły różnicą 4 bramek. Końcówka należała jednak do zespołu z Koszalina. Ich przewaga rosła z każdą minutą co potwierdza końcowy wynik tego spotkania.

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Ruch Chorzów 35:24 (17:12)

Młyny Stoisław: Krebs, Filończuk, Zimny - Urbaniak 4, Mazurek 1, Mączka 5, Haric 4, Volovnyk 4, Kowalik 4, Rycharska 2, Nowicka, Smolinh 4, Borysławska 1, Andriichuk 4, Somionka 2.

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska - Jasinowska 7, Polańska 1, Wilczek 1, Jaroszewska, Piotrkowska 1, Tyszczak, Kolonko 7, Doktorczyk, Nimsz, Lipok 6, Sójka 1.

Kary: Koszalin - 12 minut, Ruch - 16 minut.