Hokeiści GKS-u Katowice przegrali w Oświęcimiu. Unia prowadzi w rywalizacji.
28.02.2021
21:09:00

Hokeiści z Katowic po raz drugi ulegli Re-Plast Unii w rywalizacji ćwierćfinałowej. Oświęcimianie prowadzą 2:1.

Od początku meczu Unia zepchnęła gości do obrony. Katowiczanie musieli liczyć na interwencje Juraja Simbocha. Jednak w 5. minucie Unia popełniła kosztowny błąd. Z kontrą poszli hokeiści GKS-u i zamienili ją na bramkę. Na listę strzelców wpisał się Andriej Stiepanow. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale przyjezdni dobrze się bronili..

W drugiej tercji Unia, za sprawą Eliezera Sherbatova, już w 26. minucie wyrównała. Zawodnik gospodarzy sam wyprowadził kontrę i zakończył ją technicznym strzałem. GKS zaczął popełniać coraz więcej błędów, czego skutkiem były kary i aż trzy razy goście musieli bronić we trzech. To wykorzystali miejscowi bramką Gilberta Brule.

W 47. minucie Danił Orekhin wykorzystał kolejny błąd katowickiej defensywy wyjechał sam na sam z Simbochem. Unia prowadziła już 3:1. Tym razem to katowiczanie rzucili się na rywali i bardzo szybko odpowiedzieli. Straty zmniejszył Bartosz Fraszko dosłownie po 21 sekundach po trafieniu gospodarzy. Potem bliski doprowadzenia do remisu był Patryk Wajda, ale trafił w słupek. W 56. minucie Grzegorz Pasiut wyjechał oko w oko z Saundersem, ale zamiast strzelać podał. Na niespełna 2 minuty przed końcem wynik ustalił Siemion Garszyn.

Stan rywalizacji po trzech meczach wynosi 2:1 dla Unii. Kolejny mecz w poniedziałek, także w Oświęcimiu.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

0:1 - Andriej Stiepanow - Bartosz Fraszko, Jyri Marttinen (04:23),

1:1 - Eliezer Sherbatov - Ryan Glenn, Patrik Luža (25:18),

2:1 - Gilbert Brulé - Klemen Pretnar, Brett McKenzie (31:18, 5/4),

3:1 - Daniił Oriechin - Teddy Da Costa (46:34),

3:2 - Bartosz Fraszko - Maciej Kruczek, Patryk Wajda (46:55)

4:2 - Siemion Garszyn - Teddy Da Costa, Daniił Oriechin (57:52)

Minuty karne: 6-10.

Strzały: 42-30 Re-Plast Unia: Saunders – Glenn, Luža; Sherbatov, McKenzie, Brulé – Swindlehurst (2), Pretnar; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar – Bezuška (2), Zat’ko; Garszyn, Da Costa, Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

GKS Katowice: Šimboch (2) – Kruczek, Wajda; Fraszko (2), Pasiut, Stiepanow – Marttinen, Franssila (4); Kuronen, Rohla, Kubalík – Andersons, Krawczyk; Michalski (2), Starzyński, Mularczyk – Paszek, Zieliński; Wanat, Nahunko, Adamus. Trener: Andriej Parfionow.

Autor: Piotr Muszalski