Hokeiści GKS-u Katowice doprowadzili do remisu w rywalizacji, ale grozi im walkower

fot.gkskatowice.eu

Nie chodzi o mecz nr 4, który katowiccy hokeiści wygrali 2:0, ale o drugie spotkanie tej rywalizacji. W nim GKS, wg danych, nie spełnił wymogu regulaminowego, dotyczącego udziału w spotkaniu dwóch zawodników młodzieżowych.

W poniedziałkowym spotkaniu GKS wygrał na wyjeździe 2:0, dzięki czemu wyrównał stan rywalizacji na 2:2. Katowiczanie długo czekali na pierwsze trafienie. To nastąpiło dopiero w 3. tercji, gdy to już na jej początku do bramki trafił Bartosz Fraszko. Mecz zamknął Andriej Stiepanow, który trafił do pustej bramki w ostatnich sekundach, gdy już oświęcimianie ryzykowali.

Teraz rywalizacja powróci do Katowic, gdzie rozegrane zostanie spotkanie w czwartek. Stan rywalizacji to 2:2, ale to niebawem może się zmienić.

Wg przedstawicieli Re-Plast Unii Oświęcim, w oparciu o zapis wideo i dane InStat, w drugim meczu ćwierćfinału, GKS nie spełnił wymogu regulaminowego, który dotyczył udziału w spotkaniu dwóch zawodników młodzieżowych. Do danych nie można dotrzeć od razu po spotkaniu, dlatego oświęcimianie dopiero teraz zgłosili sprawę.

Według regulaminu, w każdym meczu Polskiej Hokej Ligi, musi wystąpić dwóch zawodników młodzieżowych, z rocznika 1997 i młodsi. Taki zawodnik choć raz musi pojawić się na tafli. Nie dotyczy to bramkarzy, którzy muszą być tylko wpisani do protokołu.

Złamanie regulaminu w tej kwestii przewiduje walkower 5:0. 

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

0:1 - Bartosz Fraszko - Andriej Stiepanow, Grzegorz Pasiut (41:02),

0:2 - Andriej Stiepanow - Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (59:50, 5/6, do pustej bramki)

Minuty karne: 4-12.

Strzały: 34–21

Re-Plast Unia: Saunders – Glenn, Luža; Sherbatov, McKenzie, Brulé – Swindlehurst, Pretnar; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar – Bezuška, Zat’ko; Garszyn, Da Costa (2), Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

GKS Katowice: Šimboch – Marttinen (4), Franssila; Kuronen, Rohtla (4), Michalski (2) – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut, Stiepanow (2) – Lamin, Krawczyk; Wanat, Starzyński, Nahunko – Zieliński, Andersons;, Paszek, Adamus, Mularczyk. Trener: Andriej Parfionow.

Autor: Piotr Muszalski