Sosnowieckie koszykarki zakończyły sezon zasadniczy efektowną wygraną
03.03.2021
19:47:00

Koszykarki CTL Zagłębia Sosnowiec, na zakończenie sezonu zasadniczego, pokonały we własnej hali rywalki z Poznania. W I rundzie play-offs zmierzą się z liderkami rozgrywek Arką Gdynia.

Sosnowieckie koszykarki już przed tą kolejką miały zapewnione miejsce w pierwszej ósemce. Jednak zwycięstwo w starciu z wyżej notowaną drużyną z pewnością jeszcze bardziej podbudowałoby zespół przed walką w fazie pucharowej.

Wyrównana była tylko pierwsza kwarta. W niej z dobrej strony pokazała się młoda Aleksandra Wojtala. Tuz przed pierwszą przerwą rzuciła trójkę, a potem dołożyła jeszcze jedną na starcie kwarty nr 2. Tylko w pierwszej kwarcie Sydney Wallace rzuciła 15 punktów. Zagłębie powiększało przewagę. Już w pierwszych minutach drugiej odsłony prowadziło 29:21, by po kilku akcjach powiększyć przewagę do 10 punktów. Za trzy trafiła też Monika Jasnowska. Punktowały Toure, Jarosz i January. No i oczywiście niezawodna Sydney Wallace.

Gospodynie systematycznie rosły w siłę, tak jak ich wynik. I mimo, że rywalki zdołały zmniejszyć nieco starty, to na przerwę miejscowe schodziły przy wyniku 50:37.

Gdy gospodynie rzuciły 3 celne trójki z rzędu, a punkty spod kosza dołożyła jeszcze Jarosz, Zagłębie prowadziło 61:39. Najwyższe prowadzenie sosnowiczanki osiągnęły na przed końcem trzeciej kwarty. Wówczas prowadziły już 29 punktami. Poznanianki w tej kwarcie zdołały rzucić tylko 8 punktów.

W czwartej kwarcie gra gości wyglądała lepiej, ale to też dlatego, że trener Zagłębia dał szanse rezerwowym.

W I rundzie play-offs CTL Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z niepokonaną w tym sezonie Arką Gdynia.

CTL ZAGŁĘBIE – ENEA POZNAŃ 89:64 (24:21, 26:16, 24:8, 17:19)

CTL Zagłębie : January 8, Jasnowska 9 (3×3), Czyżewska 3 (10 zb.), Wallace 30 (5×3), Jarosz 14 – Wojtala 12, Toure 6, Jasiulewicz 5, Rutkowska 4, Zuziak, Wojtylas

Enea Poznań: Davis 20, Nowicka 18, Parzeńska 4, A. Piasecka, Banaszak 8 – M. Piasecka 6, Rogozińska, Jędrzejczak 2, Jarecka 2, Piechowiak 4.