Jastrzębski Węgiel zakończył rundę zasadniczą zwycięstwem w Lubinie
05.03.2021
23:08:00

Pomarańczowi, nie bez problemów, uporali się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Jastrzębianie już wcześniej zapewnili sobie 2. miejsce przed fazą play-offs.

Andrea Gardini nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z Tomasza Fornala, Rafała Szymury i Yacine Louatiego. Wobec takich strat włoski trener musiał się ratować ryzykownymi rozwiązaniami. W wyjściowym składzie pojawili się dwaj nominalni atakujący, przy czym jeden z nich – Jakub Bucki wystąpił z konieczności na pozycji przyjmującego. W składzie pojawił się również młody Michał Gierżot.

Goście mimo eksperymentalnego ustawienia radzili sobie nadzwyczaj dobrze. Wypracowali sobie przewagę, prowadząc już nawet 16:11. Cuprum zdołał odrabiać straty. Przed decydującą fazą seta było po 19. Końcówka należała do Pomarańczowych. W niej najpierw asa serwisowego posłał Wojciech Ferens, a po chwili Lukas Kampa zagrał dwie kapitalne zagrywki i pierwsza partia padła łupem gości.

Lubinianie świetnie weszli w drugą partię. Dobrze zagrywali, prowadzili 11:6, potem 13:8. Jastrzębianie mieli jednak groźnego na zagrywce Kampę i to w dużej mierze dzięki jego postawie doprowadzili do remisu 19:19. Potem to gospodarze skutecznie odgryźli się przyjezdnym, mieli nawet dwie szanse na doprowadzenie do remisu, ale dzięki dobrej skuteczności Al Hachdadiego goście rozstrzygnęli drugiego seta na swoją korzyść.

Trzeci set to już dominacja jastrzębian, którzy od początku narzucili swój styl gry. Świetnie zagrywał i atakował Al Hachdadi, w polu serwisowym niemal bezbłędny był Bucki i Jastrzębski Węgiel wygrał seta do 13.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 25:27, 13:25)

Cuprum Lubin: Jimenez, Tavares, Jakubiszak, Gunia, Ferens, Maruszczyk, K. Szymura (libero) oraz Makoś (libero), Magnuszewski, Lorenc, Pietraszko, Smoliński

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Gierżot, Popiwczak (libero) oraz Biniek, Kosok, Szalacha, Tervaportti