GKS Jastrzębie z pierwszym zwycięstwem w tym roku
06.03.2021
19:17:00

Piłkarze jastrzębskiego GKS-u zdobyli komplet punktów przy Harcerskiej. Zwycięstwo nad Koroną Kielce pozwoliło im awansować na 14. miejsce w Fortuna 1. lidze.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie goście. Korona przeprowadziła kilka groźnych akcji. Po rzucie rożnym w 16. minucie, po uderzeniu Szarka głową piłka trafiła w słupek. Korona przeważała, a w grze miejscowych było dużo nerwowości, czego dowodem była sytuacja gdzie niepewnie przed polem karnym interweniował Pawełek, ale na szczęście dla GKS-u sędzia odgwizdał spalonego.

Z biegiem czasu gra się wyrównała i jastrzębianie też mieli swoje szanse. W 43. minucie bliski zdobycia gola był Farid Ali, jednak piłkę zmierzającą w okienko po uderzeniu naszego pomocnika wybronił Marceli Zapytowski.

Tak jak w pierwszej, tak i w drugiej połowie bardzo aktywny był Marek Mróz. Jego strzał z początku drugiej odsłony był jednak niecelny. Kolejny raz refleksem musiał wykazać się Mariusz Pawełek, gdy obronił uderzenie Marko Pervana, a po chwili strzał Jacka Podgórskiego. GKS próbował odpowiedzieć uderzeniem Jakuba Apolinarskiego, ale było ono niecelne.

W końcu jastrzębianie dopięli swego. W 64. minucie Daniel Rumin z bardzo bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi gości. Kielczanie rzucili się do odrabiania strat. Z każdą interwencją rósł Pawełek, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Defensywa gospodarzy też zdawała egzamin.

W 79. minucie mogło być 2:0, lecz po uderzeniu głową Szczepana bramkarz Korony przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pięć minut później było już jednak 2:0. W polu karnym Korony faulowany był Szczepan i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem podwyższył wynik.

Wygrana pozwoliła GKS-owi zwiększyć przewagę nad miejscem spadkowym do 7 punktów.

GKS Jastrzębie - Korona Kielce 2:0 (0:0)

1:0 - Daniel Rumin 64’

2:0 - Daniel Szczepan 84’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Farid Ali (90. Jakub Niewiadomski), Marek Mróz, Daniel Feruga (71. Łukasz Zejdler), Jakub Apolinarski (85. Kamil Jadach) - Daniel Rumin (71. Daniel Szczepan).

Korona Kielce: Marceli Zapytowski - Jacek Podgórski (81. Jakub Łukowski), Kubilay Yilmaz, Hugo Diaz Rodriguez, Paweł Łysiak, Marko Pervan, Filipe Oliveira, Grzegorz Szymusik (81. Zvonimir Petrović), Rafał Kobryń, Mario Zebić, Przemysław Szarek.

Żółte kartki: Kulawiak (GKS) oraz Zebić, Podgórski (Korona).