Nowe autobusy elektryczne w województwie

fot. twitter.com/PrasoweSlaskie

Do niedawna autobusy elektryczne były całkowitą nowością. Dziś na drogach w województwie śląskim pojawia się ich coraz więcej, a niedługo, całkowicie zastąpić mogą pojazdy spalinowe. 

Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie zakupu autobusów oraz stacji ładowania. Na śląskie drogi wyjadą wkrótce 43 nowe pojazdy. Ich zakup łącznie z infrastrukturą kosztował będzie 138 milionów złotych. O inwestycji rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice