JKH dwa kroki od finału. Jastrzębianie pokonali GKS w drugim półfinałowym meczu.
12.03.2021
22:23:00

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie są bliżej finału mistrzostw PLH. W drugim półfinałowym meczu pokonali GKS Katowice 2:1.

Śląska rywalizacja, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, była bardzo zacięta. W pierwszej tercji zawodnicy obu drużyn toczyli wyrównany pojedynek. O dziwo to gospodarze strzelili bramkę, gdy grali w osłabieniu. Kamil Wróbel popisał się indywidualną akcją i strzelił pod porzeczkę bramki Šimbocha. Katowiczanie mogli, a nawet powinni wyrównać, ale w końcowych akcjach tercji pomylił się Dariusz Wanat, a Grzegorz Pasiut został zatrzymany przez miejscowego golkipera.

W drugiej tercji jastrzębianie podwyższyli wynik. W 27. minucie Radosław Nalewajka zmienił tor lotu krążka i było 2:0. A mogło być wyżej, bowiem gospodarze nie wykorzystali kolejnych szans. Dwukrotnie przed świetną szansą stanął Zackary Phillips, ale dziś nie dane mu było wpisać się na listę strzelców.

Katowiczanie w trzeciej tercji liczyli na powtórkę z meczu numer 1, gdy to potrafili odrobić dwubramkową stratę. Jednak miejscowi bardzo skutecznie bronili dostępu do bramki Nechvátala. Kiedy wydawało się, że czeski bramkarz zachowa czyste konto, w dość prosty sposób, lekkim strzałem zaskoczył go Bartosz Fraszko. Jednak niecałe 2 minuty, które zostały do końcowej syreny, nie wystarczyły katowiczanom na doprowadzenie do dogrywki.

W poniedziałek rywalizacja przeniesie się do Satelity.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

1:0 - Kamil Wróbel - Marek Hovorka, Arkadiusz Kostek (09:55, 4/5),

2:0 - Radosław Nalewajka - Jakub Gimiński, Dominik Jarosz (26:22),

2:1 - Bartosz Fraszko - Patryk Wajda, Kiriłł Lamin (58:20).

Minuty karne: 8-10

Strzały: 29-37

JKH GKS: Nechvátal - Bryk, Górny; Kasperlík, Rác, Sawicki - Ševčenko, Kostek; Hovorka, Paś, Phillips - Horzelski, Jass; Urbanowicz, Wałęga, Wróbel - Klimíček, Giminski; Sołtys, Jarosz, R. Nalewajka.

GKS: Šimboch - Lamin, Wajda; Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila; Kuronen, Rohtla, Kubalík - Andersons, Krawczyk; Michalski, Starzyński, Wanat - Mularczyk, Zieliński; Nahunko, Paszek, Adamus.